Kilolu Kadınlarda Yağ Aldırma İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Kilolu Kadınlarda Yağ Aldırma İşlemleri Nasıl Yapılır ? sorusu birçok kadının aklına gelen bir sorudur.Halk arasında yağ aldırma ameliyatı olarak bilinen liposuction  vücudun belirli  yerlerinde bulunan fazla yağın alınması ve vücuttaki orantının düzeltilmesi işlemidir. Bazı kilolu kişilerin diyet ve egzersiz yapmasına rağmen vücutlarında biriken fazla miktardaki yağ orantısızlık ve şekil bozukluğuna yol açar. Kontrolü sağlanamayan kilolar, yetersiz ve bilinçsiz yapılan spor ve bunun yanında genetik faktörler yağ aldırma işlemini gerekli kılmaktadır. Bu nedenle yağ aldırma operasyonu estetik cerrahide kadınların en çok talep ettiği operasyonlar arasındadır.

Yağ Aldırma Operasyonları

Karın, kalça, uyluk ve yüz gibi belirli bölgelere yapılan operasyonlarla  orantılı bir vücut hedeflenerek vücut hatları yeniden şekillendirilir. Yağ aldırma işlemi zayıflama için yapılan bir işlem olmayıp orantısız bölgedeki yağların alınması işlemidir. Ciddi bir sağlık problemi olmayan ve hamile kadınlar dışında herkes bu operasyondan yararlanabilir. Kadınların yağ aldırmada en çok tercih ettiği bölgeler göbek ve basendir.

Yağ aldırma işlemi klasik ve lazer yöntem olmak üzere iki farklı şekilde uygulanabilir.  İşlem süresi 1 ila 3 saat arasında kişiye göre değişmektedir. Klasik yöntemde inceltme yapılacak bölgede küçük kesiler açılır ve bu bölgedeki yağlar enjektör yardımıyla vakumlanarak alınır. Lazer yönteminde ise bölgedeki fazla yağlar lazer ışınlarıyla eritilir. Eritilen bu yağlar daha sonra klasik yöntemde olduğu gibi küçük kesilerden vakumlamayla alınır. Gelişmiş lazerlipo yönteminde ise yağların kesilerden alınmasına gerek duyulmaz, yağların böbrek ve karaciğerden kendi kendine atılması sağlanır. İşlem lokal anesteziyle sadece yağ alınacak olan bölgenin uyuşturulmasıyla yapılmaktadır. Uygulanan yönteme göre kişiler birkaç gün içinde işlerine geri dönebilmektedir.İşlemin daha iyi sonuç verebilmesi için operasyon sonrası 1-2 gün içinde korse giyilmeye başlanması önerilmektedir. Korse, birlikte bölgenin yeni şeklini almasını ve sıkılaşmasını sağlamaktadır. Operasyon sonrası ağrılar azdır ve ağrı kesicilerle kontrol atına alınabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir