Makyajın Püf Noktaları

Makyajınızı Tazeleyin

Kadınlar için nerede olurlarsa olsunlar makyaj tazelemeleri çok kolaydır. Bunun için bulunduğunuz ortamın önemi yoktur; evde, okulda veya ofiste hiç fark etmez. Makyajınızı temizlemek için zamanınız olmayabilir, fakat bu birkaç dakikanızı alacak bir işlemdir. Basittir.

Fondöten Sürmek

Kadınlar için olmazsa olmazlardan biriside fondötendir. Bunun için yapmanız gereken oldukça basittir. Bir iş görüşmesine gitmeden önce, parmak uçlarınıza sürdüğünüz fondöteni hemencecik yüzünüze uygulayabilir, kendinizi iş görüşmesinde daha bir öne çıkarabilirsiniz.  Ya da cildiniz yağlı bir yapıda olabilir, bunun için bulunan bölgeye bir pudra uygulamanızda fayda vardır. Cilt yapınız kuru olabilir ve pullanmalar olabilir, bunun içinde kremle sorunlu bölgeye uygulayın; sorun geçecektir. Süreceğiniz fondötenin sabitlenmesi içinse, sprey uygulamanız gerekebilir.

Kapatıcı Uygulanması

Kadınlar gün içinde, çalışırlar ve dış etkenlere (güneş, toza maruz kalabilirler veya diğer etkenlere), bunun sonucunda yüzde bir yorgunluk ifadesi olması kaçınılmazdır. Burada, kadınlar için kurtarıcı olan kapatıcılar devreye girer. Bu fondötene benzer bir etki göstererek, yüzünüzdeki yorgunluk ifadesini yok etmenizde fayda sağlar. Yine gözaltlarınıza, kapatıcı kremlerle müdahale edebilirsiniz; bunun için problemli bölgeye yedirerek uygulama yapmanızda fayda olacaktır. Yine de, kapatıcı bir kez uygulanabilir, fazlaca kullanımı yüzünüzde ters etkiler yapabilir. Fazlaya, abartıya kaçmayınız.

Deodorant Kullanımı

Kadınlar için yoğun iş veya ev ortamında en büyük sorunlardan birisi de terlemektir. Sorunlu bölgede koku varsa, önce temizlemelisiniz, daha sonrasında deodorant kullanabilirsiniz. Dediğimiz gibi, koltuk altlarını ıslak mendille temizlemeden önce mutlaka temizleyiniz. Daha sonrasında deodorantı sıkabilirsiniz, bu daha sağlıklı olacaktır.

Far Kullanmak

Gözleriniz içinde, daha önceki kullandığınız boyalar varsa, onlarında temizlenmesi gerekir. Kadınların, göz farlarını kullanmaları moda oldu. Burada, yine kullanılan farı uygulamadan önce, önceki kalan far kalıntısının temizlenmesi gerekir. Farı elinizle güzelce dağıtarak uygulayabilirsiniz.

Farınızın, sabah kalktığınızda gözünüzde durmaması gerekir, bu sebeple yatmadan önce temizleyiniz. Sabah kalktığınızda yeniden uygulamadan önce, bir baz uygulamanız doğrusudur. Bu şekilde uygulayacağınız far, uzun süre etkisini korur yani sabit durabilir.

Allık Kullanımı

Mesela; bir iş görüşmesine gideceksiniz, lavaboda allığınızı hemen uygulayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan, allık ve bir adet fırça olacaktır. Tavsiyemiz, stick denilen allıkları kullanmanızdır, bunların etkisi uzun sürelidir. Tekrar tekrar sürmenize gerek kalmaz.

Rimel

Rimel kullanacaklar için önerimiz merdiven altı üretilen ürünlerden kaçınmalarıdır. Bilinen ve tanınır markaları tercih etmelisiniz. Eski rimeliniz yüzünüzde akarsa, eski kalıntıları temizlemeniz ardından yeni rimeli sürmeniz doğrusudur. Kaliteli olan maskara kullanıyorsanız, bunlar kirpiklere uygulandığında eskisini silmeden yenisini sürebilirsiniz.

Saçların Bakımı

Kadınlar için; en önemlisi saçlarıdır. Saçlar; gün içerisinde yağa, toza ve güneş ışınlarından etkilenmektedirler. Diyelim; saçlarınız ofisinizde kokmaya başladı, lavaboda hemen koku giderici bir spreyle müdahale edebilirsiniz. Bu sayede yıkamanıza gerek kalmadan, işinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Saçlarınız için, evde değilseniz, dışarıda bir yerlerdeyseniz, kurtarıcınız spreyler olacaktır.

Saçlardaki Dalgalar

Saçınıza uygulanan veya uyguladığınız dalgalar, gün içinde sönebilir. Burada kurtarıcınız yine spreyler olacaktır. Sprey uygulayarak, saçlarınızı eski dolgun ve hacimli haline getirebilirsiniz. Yine dışarıda bir yerlerde iseniz, yanınızda bulunduracağınız maşalar ile saçlarınıza müdahale edebilirsiniz, böylece işlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ruj Kullanımı

Kadınların, en belirleyici özelliklerinden biriside dudaklarıdır. Bu da kadınların gün içerisinde en çok ilgilenecekleri olacaktır. Bunun için yapılması gereken; bir pudra ile beraber rujun uygulanması olacaktır. Pudra burada rujun sabit durmasını sağlayacaktır. Yanınızda pudra bulunmuyorsa, nemlendirici kremle de bu işi yapabilirsiniz. Nemlendirici kremi uygulayın sonrasında ruju sürünüz. Bu da gün içinde, ofiste veya evde ortamında olmaksızın, her yerde birkaç dakika içerisinde yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir