Sivilce Ve Akne İçin Doğal Çözümler

Sivilce ve akne için doğal çözümler sıklıkla araştırılmaya devam etmektedir. Çünkü birçok insan cildinin akneli olmasından dolayı şikâyet etmektedir. Bu durumu engellemek ise, çok kolaydır. Çünkü birçok doğal yöntem insanların cildinde çıkan sivilcelere ve aknelere iyi gelmektedir. Siz de bu yöntemlerden faydalanarak cildinizde çıkabilecek akne ve sivilcelere engel olabilirsiniz.

Cildinizde sıklıkla sivilcelerin ve aknelerin çıkmasının bir sebebi ise; cildinizin yağlı olmasından kaynaklanmaktadır. Ancak bu sorun kalıcı değildir. Eğer doğru yöntemleri uygularsanız sivilceleriniz kolaylıkla geçebilir. Bu nedenle direkt olarak korkuya kapılmanıza da gerek yoktur. Fakat daha doğal yöntemleri cildinize uygulayarak sivilcelerinizden kurtulmayı denerseniz, cildinizi fazla yormamış olursunuz.

Zerdeçal Ve Limon Kullanın

Zerdeçal ve limon kullanın çünkü hem limonu hem de zerdeçal tamamen doğal ürünlerdir. Aynı zamanda bu ürünlerin, cilde fazlasıyla iyi geldiği ve akne sivilce oluşumunu büyük ölçüde engellediği herkes tarafından bilinmektedir. Aynı zamanda maliyeti de çok düşük olduğu için hemen hemen herkesin edinebileceği ürünlerden birkaçı olmuştur. Bu nedenle cildinizdeki sivilcelerin bir an önce gitmesini istiyorsanız, zerdeçal ve limonu karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda bu yöntemi sık sık uygulamanıza da gerek yoktur.

Bazı insanlar bütün cildine sivilcelerin geçmesi için, zerdeçal ve limon uygulasa da bu da tamamen yanlıştır. Çünkü sadece sivilcelerinizin olduğu kısma limon ve zerdeçalı karıştırarak uygulamanız yeterli olacaktır. Kısa bir süre içerisinde sivilcelerimizin geçtiğini ve bu sayede rahatladığınızı görebilirsiniz. Çünkü zerdeçal ve limon sivilceler için en etkili çözümlerden bir tanesi olarak da bilinmektedir.

Cilt Temizliğinize Özen Göstermelisiniz

Cilt temizliğinize özen göstermelisiniz, çünkü akne ve sivilcelerin en çok oluşmasını sebeplerinden bir tanesi de cildin düzenli olarak temizlenmesinden kaynaklanmaktadır. Özellikle de günlük hayatınızda makyaj yapan bir insansanız yaptığınız makyajı mutlaka temizlemelisiniz. Aksi takdirde cildinizde sivilcelerimle aknelerin oluşumuna engellemeniz pek de mümkün olmayacaktır. Kullandığınız makyaj malzemelerinin içinde birçok madde olduğu için, bu maddeler yüzünüzde uzun süre kaldığı zaman cildinize zarar verebilir.

Özellikle de makyaj malzemeleri ile uyumak ciltte oluşan sivilce ve aknelerin birincil nedeni olarak bilinmektedir. Bu sebeple cildinizi düzenli olarak temizleyerek çeşitli peelingler yapmanız da cildinizde oluşacak sivilcelere ve aknelere büyük ölçüde engel olacaktır. Aynı zamanda kullandığınız makyaj malzemelerini de doğal ürünlerde seçmeniz sizin için daha doğrudur. Bu sayede cildiniz de oluşabilecek birçok sivilce ve akne oluşumuna engel olabilirsiniz. Çünkü bazı ciltler her makyaj malzemesini kaldırmayabilir ve cildinizin daha güzel görünmesini sağlamaya çalışırken sivilce ve akne oluşumuna engel olamayabilirsiniz. Böyle bir problem yaşamak istemiyorsanız, kullandığınız bütün ürünlerinin içeriğini okumanızda fayda vardır.

Patates Ve Bal Karışımı

Patates ve bal karışımı da sivilcelerin giderilmesinde bilinen doğal yöntemlerden bir tanesi olmuştur. 1 adet patates s güzel bir şekilde rendeledikten sonra bal ile karıştırdığınızda cildinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu sayede cildinizde bulunan birçok sivilcenin ve aknenin zaman içerisinde yok olduğunu gözlemlemeniz de mümkün olacaktır. Ancak bu uygulamayı yalnızca bir kere yapmanız maalesef yeterli değildir.

Bu nedenle en az haftada iki kere olmak üzere cildinize patates ve bal karışımı uygulamanız, cildinizde bulunan sivilcelerin ve aknelerin gitmesini sağlamanız mümkündür. Bu sayede en kısa süre içerisinde cildinizde bulunan sivilcelerden ve aknelerden kurtulabilirsiniz ve bu konuya bir çözüm üretebilirsiniz. Aynı zamanda cildinizde bulunan sivilceleri ve akneleri doğal bir şekilde gidermeniz sizin için de daha iyi olacaktır.

Limon Ve Karbonat

Limon ve karbonat da ciltte bulunan sivilcelerin ve aknelerin giderilmesi için en bilinen yöntemlerden bir tanesi olmuştur. Hem limon hem de karbonat içerisinde asitlik madde barındıran ürünler olduğu için, ciltte bulunan sivilcelerin ve aknelerin oluşumuna engel olduğu gibi giderilmesine de yardımcı olmaktadır. Bu iki ürünü karıştırdıktan sonra cildinizde bulunan sivilcelere uygulamanız en kısa süre içerisinde sivilcelerini23zden kurtulmanızı sağlayacak ve daha hoş bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Ancak cildinizde bir yara varsa ya da cildiniz hassasa bu uygulamayı yapmamalısınız. Bu nedenle cilt tipinize öğrenerek uygulamanız gereken yöntemlerden bir tanesi olarak da bilinen karbonat ve limonu uygulamadan önce, mutlaka dikkat etmelisiniz. Ancak cildinizde herhangi bir sıkıntı ya da problem yoksa bu karışımı rahatlıkla uygulayabilir ve cildinizde bulunan sivilcelerden ya da aknelerden kısa süre içerisinde arınabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir