acro yoganın faydaları

Acro Yoga Nedir? AcroYoga’nın Faydaları ve Bilmeniz Gerekenler

Acro Yoga Nedir?

acro yoga nedirAcro Yoga, akrobasi ve Thai masajının birleşimidir. Yoga ve akrobasi bu kombinasyonu sadece atletik değil, aynı zamanda estetiktir. Bu farklı aktivite biçiminde yoğun bir çalışmanın yanı sıra üç antik disiplinin faydaları da eklenmiştir.

Hareketler ve üslup açısından AcroYoga, cimnastiğe benziyor. AcroYoga’da, bir ortak üs görevi görürken, diğeri asana’yı ana ortağın desteğiyle aktif olarak gerçekleştirir. Her iki ortak için de son derece faydalıdır. Güven duygusunu güçlendirir ve ortaklar arasında daha güçlü organlar oluşturmanın yanı sıra derin bir bağlantı kurar. Bir üs olarak hareket eden kişi gücünü arttırırken, başka bir kişi vücudunun esnekliğini artırabilir ve bunun tersi de geçerlidir. Ortaklar pozisyonlarını değiştirebildikleri için, bu yoga biçimi her iki ortak için de esneklik ve güç sağlar.

AcroYoga’nın Faydaları

AcroYoga uygulaması, zihinsel, fiziksel ve ruhsal yönlerini geliştirerek katılımcının genel kişiliğini şekillendirebilir. Atletizm, disiplin ve konsantrasyon, kişiliğini, güvenini, güvenini ve nezaketini geliştirir. Ayrıca kilo vermenize yardımcı olur ve Tay masajı cildi kızarır. Acroyoga’nın faydaları şunları içerir:

acro yoganın faydaları

Acroyoga yoğunlaşmayı artırır, bu da endişelerin akılda tutulması ve stresin hafifletilmesi için daha huzurlu bir yaşama yol açar.

Bu üçlü kombinasyon daha güçlü bir bağışıklık sistemi ile sonuçlanır ve genel yaşam kalitesini artırır. Mutlu, memnun ve içerikli bir yaşamı kolaylaştırır.

Uykusuzluk, anksiyete, depresyon, ağrı vb. Gibi çeşitli kronik sağlık durumlarını kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Sindirimi artırır, toksinlerin yok edilmesini hızlandırır ve kan dolaşımını iyileştirir, böylece dayanıklılık oluşturur. Ayrıca hatırlamak için bellek ve kapasite geliştirir.

Acroyoga pozları, vücudun düzgün hizalanmasını, gaz ve kabızlığı rahatlatmayı ve iştah açmaya yardımcı olur.

Genel olarak, acroyoga zihinsel ve fiziksel sağlığı ve hayata karşı olumlu bir tutum geliştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir