Ultraformer Nedir? Ameliyatsız Yüz Germe – Ultraformer Yaptıranlar

Ultraformer (Ameliyatsız Yüz Germe) Nedir?

Ultraformer kısaca ameliyatsız yüz germe işlemine denmektedir. Cildin sıkılaşması ve daha iyi bir görünüm kazanması adına günden güne yeni estetik yöntemleri çıkmaktadır. Ancak, geliştirilen estetik müdahalelerin büyük bir kısmı cerrahi temelli olduğundan dolayı hem ameliyat korkusu olanlar hem de sosyal hayatına geç katılacağı endişesi ile birçok kişinin  tedavilerden vazgeçtikleri bilinmektedir. Bu sebepten dolayı geliştirilen yeni yöntemlerin büyük bir kısmı, ameliyat olmaksızın cildin gençleştirilmesini esas almaktadır. Bunlardan birisi olan ve Ultraformer ismi verilen tedavi yöntemi ile birlikte sadece ses dalgaları kullanılarak kısa bir uygulama sonrasında kişilerin daha genç bir cilde kavuşmaları sağlanmaktadır.

Şuan Türkiye’nin belirli noktalarında uygulanmakta olan bu tedavi yönteminde, cildin alt katmanlarında bulunan taşıyıcı dokulara doğrudan ses dalgaları verilmekte ve kollajen üretimini arttıracak nitelikte uyarıcı etki sağlanmaktadır. Bu sayede ek bir moleküle gerek kalmaksızın cildin kendi kendini onarmasının da önü açılmış olmaktadır.

Ultraformer Hangi Bölgelere Yapılır?

Ultraformer yöntemi ile birlikte, en başta da belirttiğimiz gibi herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmaksızın kişilere hayal ettikleri daha genç ve sıkı bir cildin vaatlerinde bulunmaktadır. Uygulama sırasında ultra skin sayesinde, cildin sıkılığını yitirmiş olduğu bölgelerde, sarkma yaşanan temel noktalardan biri olan kaş bölgesinde, alın, ağız kenarları, yanak bölgeleri, yüz konturu, gıdı bölgesi, çene bölgesi, kırışan göz çevresi ve de dekolte bölgesine kolay bir şekilde uygulama yapılmaktadır.

Uygulamanın temelinde odaklanmış ultrason teknolojisi kullanılmaktadır. Bundan dolayı cerrahi müdahaleye kalmaksızın zararsız olan ses dalgaları ile birlikte cildin uyarılması ve sorun bulunan bölgede yenilenme başlaması sağlanmaktadır. Sadece tek bir uygulama sonrasında başlayan rejenerasyon, kişilerin daha ilk seans sonrasında cildini daha gergin hissetmesini sağlamaktadır. Ancak, uygulama sonrasında kişilerin asıl etkiyi görebilmesi için 1 ay kadar beklemesi gerekmektedir. İlk bir hafta içerisinde çok fazla gözle görülen bir etki olmayacaktır. Ancak, tedavinin amacı zaten cildin ses dalgaları ile uyarılarak kendisini tedavi etmesi olduğundan dolayı, Ultraformer tedavisinde kişilerin en az 1 ay beklemesi gerekmektedir. Bu süre içerisinde ciltte başlayan rejenerasyon devam edecek ve iyileşme sürecine girilecektir.

Uygulama sonrasındaki ilk ay etkileri görülmeye başlanan bu tedavide, üçüncü aya gelindiğinde ise tedavi tamamen sonlanmış olacaktır. Bundan dolayı birinci ayda başlayan gözle görülür iyileşmelerin tamamen sonlanması yani istenen tedavinin olması için üçüncü aya kadar takip yapılması gerekmektedir. Tedavide ciltte bulunan kollajen üretimi uyarıldığından dolayı da, uygulama sonrasında elde edeceğiniz sonuç uzun süreli olacaktır. Buna göre, tedavinin başlaması ve istenen sonucun elde edilmesine kadar geçen sürede, kişilerin elde edecekleri faydaları şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Tedavi ile birlikte ciltte daha fazla kollajen üretimi elde edilmiş olacaktır.
  2. Ciltte bulunan ve genç görünümde oldukça önemli olan bağ dokusu, bu uygulama ile birlikte daha güçlü bir hale gelecektir.
  3. Cildiniz tedavi sonrasında belirtmiş olduğumuz 1, 3 ve 6 aylık süre içerisinde daha sıkı bir hal alacaktır.
  4. Uygulama yapılan bölgede bulunan kırışıklıklarda gözle görülür derecede bir etki elde edilmiş olacaktır.
  5. Tedavi ile birlikte, 4,5 mm derinliğe kadar etki edilmektedir. Bundan dolayı ileri ki yaşlarda bulunan kişilerde de istenen sonuçlar sorunsuz bir şekilde elde edilebilmektedir.
  6. Tedavi sırasında kişilere opsiyonelUSG görüntüleme sistemi ile müdahale edilmektedir.
  7. Cildin katmanlarından birisi olan SMAS tabakasından başlayarak bu uygulama yapıldığından dolayı lifting etkisi sağlanmaktadır.
  8. Cerrahi uygulama olmaksızın yenilenme yani lifting etkisi elde edilmektedir.
  9. Tedavi ve uygulama süresi kısa olmasına karşın, etki bakımından oldukça uzundur.

Ultraformer (Ameliyatsız Yüz Germe) Nasıl Uygulanır?

ameliyatsiz-yuz-germe-nasil-uygulanirÖzellikle yüz ve boyun gençleştirme konusunda sıkça tercih edilmeye başlanan Ultraformer yöntemi, cildin 3 mm ile 1,5 mm altında bulunan noktalarına uygulanmaktadır. Yapılan uygulamada ise yüksek fokuslu ultrason dalgaları kullanılmaktadır. Uygulama yapılan bölgelerde herhangi bir cerrahi müdahale olmadan kollajen üretimi uyarılmaktadır. Isı hasarları ile başlanan tedavide, cilt yüzeyinin kesinlikle müdahalelerden etkilenmediğinin bilinmesi gerekmektedir. Bundan dolayı bağ dokusu hasarlarının yanı sıra ciltte meydana gelebilecek herhangi bir kızarma, morarma ya da lekelenme söz konusu olmamaktadır. Yeni kollajen yapımı uyarıldığından dolayı cilt kendi kendine yeterek daha sıkı bir pozisyon almaktadır. Kısa sürede etki eden ve tedavisi tamamlanan bu uygulamada, ameliyatsız cilt gençleştirme ve yüz germe yaptırmak isteyen kişilere uygulama yapılmaktadır.

Ultraformer (Ameliyatsız Yüz Germe) Tedavisi Ne Kadar Sürer?

ultraformer yaptıranlar

Ultraformer teknolojisinin geçmişine baktığımız zaman, hamileler de dahil olmak üzere 50 yıla yakın süredir uygulamasının yapıldığından söz edebiliriz. Şuan oldukça geliştirilmiş olan bu tedavi yönteminde, uygulama yapılacak olan bölgeye ortalama olarak 30 dakika ile 60 dakika arasında bir müdahale yapılmaktadır. Kişiden kişiye ve uygulama yapılacak olan bölgeye göre değişkenlik göstermekte olan bu süreler, tüm yüz bölgesi ve boyuna uygulama yapıldığında, toplam süre 1 saat kadar sürmektedir. Kişilere uygun görülen uygulama seans sayısı ile 1 ile 3 arasında değişkenlik göstermektedir.

Ultraformer (Ameliyatsız Yüz Germe) Yaptıranlar

Ultraformer yaptıran kişilerin yorumlarını sayfamıza geldikçe paylaşacağız. Ultraformer yorumlarını okumak için sayfamızı takip edin.

 

Ultraformer (Ameliyatsız Yüz Germe) Fiyatları

Ultraformer fiyatları uygulamayı yapacak ekip, şehir ve kampanyalara göre değişmektedir. Ultraformer fiyatları ortalama olarak 2000 TL ile 7000 TL arasında değişmektedir.

Estetik ile ilgili diğer yazılarımızı okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir