BBL Rozasea Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?

BBL Rozasea tedavisi ciddi cilt lekeleri ile mücadelede kullanılan bir yöntemdir. FDA onaylı bu prosedür son derece güvenlidir ve yüksek başarı oranına sahiptir. Doğal bir görünüme sahip olmak isteyenler için geliştirilen bu tedavi sistemi her yaştan hastaya uygulanabilmektedir.

Cilt Lekeleri Oluşma Sebepleri

Sivilce, siyah nokta, akne, gül hastalığı ve çil gibi cilt lekeleri genetik ya da hormonlara bağlı çeşitli değişimlerden meydana gelmektedir. Yediğiniz gıdalar ve kullanmış olduğunuz güzellik ürünleri de bu cilt lekelerine sebep olmaktadır. Çevre toksinleri olarak adlandırılan ve BBL tedavisi ile yok edilen bu durumlar ciltte pürüzsüzlük yaratır.

BBL Rozasea Tedavisi Nedir?

Işık enerjisine bağlı ciltte meydana gelen ve derin etkilere sebep olan güneş ışınları, bazı kişilerde bronzluk yaparken bazı kişileri ise yakar. Bu sebeple ciltte çil gibi çeşitli oluşumlar görülebilir.

BBL tedavisi hassas soğutmalı ve ileri çift lambalı bir alet ile yapılır. Ciltte istenmeyen pigmentleri etkili bir şekilde azaltan Rozase, kılcal damarlarının görünümlerini azaltır, aktif akne enfeksiyonlarını ortadan kaldırır ve kolajenleri uyarır. Cildin üst katmanına çoklu dalga boyları ile darbeli ışıktan enerji çıkarır ve ısıtır.

Rozasea Nasıl Etki Eder?

Rozasea BBL tedavisi derinin alt katmanlarına erişmek için darbeli ışık enerjisi yayar. Bu tedavi esnasında verilen hafif ışık ve elektrik enerjileri pigment ya da kan dokularını parçalar. Cilt daha genç bir görünüm alır ve kolajen üretimi uyarılır.

Cilt kısa süre BBL tedavisine maruz kaldığında bir takım reaksiyonları tetikler ve protein üretimini harekete geçirir. Cildin yapı taşı olan bu protein cildi hasarlara karşı korur. Ciltte ki kolajen üretimini artırır ve cilt lekelerinin birçoğu iyileşir. Kalıcı sivilce izlerini yok eden ve gözeneklerde sıkışan bakterileri ciltten uzaklaştıran BBL tedavisi bu konuda oldukça etkilidir.

BBL Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kollar, bacaklar, yüz, boyun, göğüs ve sırt gibi kısımlar bu leke giderici tedavi ile tedavi edilebilir. BBL tedavisi genellikle kış aylarında yapılmaktadır. Bunun nedeni ise bu işlemden sonra cildin doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması gerektiğidir. Aynı zamanda güneş kremi kullanımı da önerilmektedir.

BBL Rozasea Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olmak isteyen herkes ve leke tedavisi olmak isteyenler BBL Rozasea tedavisi ile bu amaçlarına ulaşabilirler. Cildini yenilemek isteyenler pigmentasyonu artırabilirler.

Tedavi öncesinde vitamin A ve asit ürünlerinin kullanımı 1 hafta süreyle kesilmelidir. Aydınlatma, vasküler ve pigmentasyon kademeli olarak yapılmaktadır. Ciltte geçici bir kızarıklık oluşabilir. BBL’de ölü cilt hücresini parlatmak için işlemden 1 hafta önce epiblade tedavisi olmak görünümü geliştirmeye yardımcı olacaktır. Cildin gereksinimlerine göre ortalama 2 ya da 6 seansa kadar BBL Rozasea leke tedavisi yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir