Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Maskeler

Yaşın ilerlemesi ile meydana gelen cilt sorunları cilt sıkılaştırıcı doğal maskeler ile giderilmektedir. Gözenek sıkılaştırıcı maskeler cildi uzun süre genç ve pürüzsüz tutmaktadır. Evde kolayca hazırlanan bu maskeler ciltte ki gözenekleri sıkılaştırır ve cildin daha genç görünmesini sağlar.

Yağlanmaya bağlı meydana gelen sarkmış cilt görünümü, kuruluğa bağlı kırışıklıklar ve cilt lekeleri yaşla birlikte ortaya çıkan cilt sorunlarıdır. Cilt sıkılaştırıcı bu maskeler yaş alma sürecinde ciltteki farklılaşmayı yavaşlatır. Özellikle ergenlik ve gençlik döneminde meydana gelen cilt sorunlarına karşı bu maskeler ile önlem alınmış olur.

Güneşe aşırı maruz kalma, yaş, hava kirliliği, sağlıksız diyet, dış faktörler ve cilt bakım ürünlerinin içinde bulunan kimyasal maddeler cilt sağlığını doğrudan etkilemektedir. Cildinizi sağlıklı, parlak ve daha sıkı tutmak için siz de günlük bakımınıza bu maskelerden ekleyebilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Muz Maskesi

Cildinizi sıkılaştırmak için tercih edeceğiniz meyveler arasında ilk olarak muz gelecektir. Öncelikle malzemeleri hazırlayarak maskeyi yapmaya başlayabilirsiniz.

  • 1 adet orta boy muz
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı

Cilt sıkılaştırıcı maske yapımına muzu çatalla ezerek başlayın. Püre halini alacak olan muzu iyice ezin. Daha sonra içerisine bal ve zeytinyağını ekleyin. Temizlediğiniz yüzünüze bu maskeyi masaj yaparak uygulayın. Boyun bölgesine de sürebilirsiniz.

15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Gözenekleri sıkılaştıran ve kapatan bu maskenin etkisini artırmak için son olarak soğuk su ile yüzünüzü temizleyin. Daha sonra günlük nemlendiricinizi cildinize sürün. Muz maskesini haftada bir ya da iki defa cildinize uygulayabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştıran Bal Maskesi

  • 1 yemek kaşığı kadar bal
  • 1 adet yumurta akı

Süzme balı ve yumurta akını bir kase içerisinde iyice karıştırın. Yüz ve boyun bölgesine masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 10 dakika kadar bekletin ve ılık su ile durulama yapın. Cilt tipine uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirebilirsiniz. Haftada bir defa bu maskeyi uygulayarak cilt elastikiyetini artırabilir ve bal içerisinde ki anti bakteriyel maddelerle cildinizi sivilcelerden temizleyebilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Yumurta Maskesi

  • 1 adet yumurtanın akı
  • 1 çorba kaşığı kadar yoğurt
  • 1/8 çay kaşığı kadar şeker

Yumurtanın akı, yoğurdu ve şekeri bir kapta karıştırın. Bu karışımı iyice temizlediğiniz yüzünüze sürün, maske kuruduktan sonra cildi ılık su ile yıkayın. Ciltte ki gözeneklerin sıkılaşması için yine soğuk su çarparak cildi canlandırın. Hemen günlük nemlendiricinizi sürerek maske uygulamasını bitirin. Her hafta düzenli olarak yapacağınız bu maske sayesinde cildinizde ki farklılığı kısa zamanda hissedeceksiniz.

Cilt sıkılaştırıcı doğal maskeler gözenekleri sıkılaştırmanın en kolay yolları arasındadır. Yukarıdaki muz, bal ve yumurta maskesi ile ciltte ki lekelerden kurtulabilir ve cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir