Burun Estetiği ve Burun Kemeri Aldırma

Burun Estetiği ve Burun Kemeri Aldırma hemen hemen burnunun görüntüsünden rahatsız olan her bireyin yaptırabileceği bir operasyondur. Burun estetiği burnunun görünümünden hoşnut olmayanların ve daha çok sağlık problemi olan bireylerin yaptırdıkları  cerrahi operasyondur. Bu operasyonda burnun hangi bölgesinde düzetme ve değişiklik yapılması gerekiyorsa ona göre işlem yapılır. Burun estetiği ameliyatında tampon uygulaması önemli bir unsurdur. Bu uygulamanın yapılması son derece önem arz etmektedir. Burun isteğe göre küçültülebilir, düzeltilebilir yada büyütülebilir. Bu düzenlemeleri yapmak için burunun iskeletine uygun düzenlemeler yapmak gerekir. Kemerli buruna sahip insanlar bu görüntüden kurtulmak için burunlarında bulunan kemer kısmını  aldırırlar.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Doktorlar tarafından yapılan muayenede kişinin kıkırdak ve burun yapısı en ince ayrıntılarına  kadar belirlenir. Kişide burun kemeri fazlalığı varsa kıkırdaklar törpülenerek küçültülmeye çalışılır. Burun kemerinde eksiklik varsa kişinin diğer bölgelerinden alınan kıkırdaklarla burun yapısı yüz şekline göre düzeltilir.

Kemerli burun ameliyatı kişinin burun yapısının özelliğine göre uzun ya kısa süren bir operasyondur. Ameliyat sonrasında hasta taburcu edilir ve kişi 2 hafta kadar yatarken başını yüksekte tutması önerilir. Ameliyattan sonrasında kanama, ağrı ve morluklar önlenmeye çalışılır. 7 gün sonra burundaki tüm materyaller alınır ve kişi hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Burun estetiği ameliyatında en önemli ve en zor kısım doktor seçimidir. Seçilecek olan cerrahın daha önce yapmış olduğu burun ameliyatların sonucu, burun yüz uyumuna olan  yaklaşımı, yapmış olduğu ameliyat çeşitliliği ve deneyimi çok önemlidir. Burun estetiği hakkında doğru bilgiye bir çok noktadan ulaşılabilir. Özellikle internet vasıtasıyla ulaşmak mümkündür. Ama internet ortamındaki bilgilerin doğruluğu olduğu kadarda bilgi çokluğu ve kirliliği vardır. Burun estetiği ameliyatının yaş sınırı da bulunmaktadır. Öncelikle 18 yaşından küçük bireyler kendi istekleri doğrultusunda burun estetiği ameliyatı yaptıramazlar. Her ameliyat gibi az da olsa riskleri olan burun estetiği ameliyatı 18 yaşını doldurmuş olan ve gerek sağlık gerek ise görüntüden rahatsız olan her birey için yaptırılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir