Çilli Cilt Yapılarına Uygun Makyaj Önerileri

Çilli cilt yapılarına uygun makyaj önerileri başlığı da birçok insan tarafından sıklıkla araştırılmaya devam etmiştir. Çünkü çilli bir cilde sahip olan insanların büyük bir kısmı, çillerinden dolayı şikâyet etmektedir. Bunun sebebi ise; istedikleri şekilde makyaj yapamamış bundan kaynaklanmaktadır. Ancak çilli bir cilde sahipseniz ve doğru bir makyaj biçimi uygularsanız cildiniz oldukça güzel bir görünüme kavuşacak ve çilleriniz harika gözükecektir.

Bu nedenle, cildinizi sevmeniz ve çillerinizi güzel görmeniz, makyajınızın da hoş görünmesi için en önemli adım olarak bilinmektedir. Siz de çillerin izin daha hoş bir görünüme kavuşmasını sağlamak istiyorsanız, öncelikle yüzünüzün güzel göründüğüne kendinizi inandırmalısınız. Çünkü, çil herkes de görülmeyen bir durumdur. Bu nedenle böyle bir cilt tipine sahipseniz şanslı bir kişi olduğunuza inanmalısınız. Birçok insan yüzünde çil olmasını isterken sizin böyle bir cilde sahip olmanız büyük bir şans demektir.

Güneş Kremi Kullanmalısınız

Güneş kremi kullanmalısınız çünkü cildiniz genel olarak açık tonlarda olduğu için, yüzünüzün daha güzel bir şekilde görünmesini istiyorsanız ve güneş lekelerinden kurtulmak istiyorsanız, güneş kremi kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Eğer güneş kremi kullanmazsanız cilt lekelerini ortaya çıkabilir ve bu durum sizi rahatsız edebilir. Özellikle, çilli cilde sahip olan insanların seçeceği fondötenlerde güneş koruyuculu olmalıdır. Aksi takdirde cildinizi daha hoş bir görünüme kavuşturayım derken daha kötü gözükmesine sebep olabilirsiniz.

Çünkü çilli insanlar genel olarak kızıl ya da beyaz tenli kişilerden oluştuğu için, güneşin yüzünüze zarar vermesi de oldukça yüksek bir olasılıktır. Güneş genel olarak beyaz tenli ya da kızıl cilde sahip olan insanlara daha fazla etkilemektedir. Siz de böyle bir durumdan ötürü etkilenmek istemiyorsanız, mutlaka cildinize özen göstermelisiniz. Bu sayede cildiniz daha hoş görünecek yüz makyajınız da daha doğru bir şekilde olacaktır.

Fondöten Sürmeyin

Fondöten sürmeyin çünkü çilli cilde sahip olan insanlar genel olarak çillerini saklamak için, fondöten sürer.  Fakat bu tamamen yanlış bir tercihtir. Çünkü çilleriniz yüzünüzde oldukça hoş bir görüntü elde etmenizi sağlayabilir. Bu nedenle BB ya da CC kremler den faydalanmanız sizin için daha doğru olacaktır.

Bu sayede cildinize fazla zarar vermemiş olursunuz ve fondöten sürmek yerine daha az zararlı bir ürünü cildinize uygulayarak, daha hoş ve daha güzel bir görüntü elde etmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle de süreceğiniz bu ürünleri güneş koruyucu içerikli olanlardan tercih etmenizde cildimizin güzel görünmesi için doğru seçim olacaktır.

Göz Makyajınızı Yaparken Dikkat Edin

Göz makyajınızı yaparken dikkat edin çünkü çilli cilde sahip olan insanlar genel olarak kızıl ya da beyaz tenli olduğu için, seçeceğiniz renkler de hem gözünüzü hem de cildinizi ön plana çıkaracaktır. Örneğin; kızıl tonları tercih etmeniz sizin daha güzel ve daha hoş bir görünüm elde etmenizi sağlar. Ancak daha koyu renkler sürüyorsanız yüzünüz beklediğinizden daha farklı bir görünüm elde eder.

Ancak süreceğiniz turuncu ve kızıl tonları yüzümüzün oldukça güzel bir şekilde gözükmesini sağlar. Bu nedenle, göz makyajınızı yaparken daha kızıl tonları tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Özellikle de eyeliner gibi koyu tonlara sahip olan ürünleri tercih etmeniz, yüzünüzün daha güzel gözükmesi için de çok önemli olacaktır. Bu sayede gözlerinizin de ön plana çıkmasını sağlayabilir ve daha hoş bir görünüm elde etme şansı yakalayabilirsiniz.

Siyah Eyeliner Kullanmayın

Siyah eyeliner kullanmayın, çünkü kızıl dil tonlarına sahip olan insanlar siyah aylarla çektiği zaman üzerine farklı bir görüntüye dönüştürebilir. Bu nedenle eyeliner çekmek istiyorsanız da bu tercihinizi kahverengi olanlardan kullanmanız sizin için en doğrusu olacaktır.

Bu sayede hem çilleriniz hem de yüzünüz daha güzel gözükecektir. Gözlerinizin de ön planda olmasına büyük katkı sağlayacak bu tercihler, makyajınızın daha doğal ve hoş bir görüntüye sahip olmasına da katkıda bulunacaktır.

Kontür Yaparken Aşırıya Kaçmayın

Kontür yaparken aşırıya kaçmayın, çünkü çil tamamen doğal bir görüntüdür ve bu dağıldı kaybederseniz. Cildinizin güzel görünmesini sağlamaya çalışırken, daha kötü bir görünüm elde etmesine sebep olabilirsiniz. Bu nedenle, yalnızca yüz hatlarını daha belirgin bir hale getirmeniz kontörü makyajınızı yaparken daha doğru bir tercih olacaktır.

Bu sayede hem yüz hatlarını belirginleştirebilirsiniz hem de doğal görünüme sahip olan çillerinizi yok etmezsiniz. Bu nedenle kontrolünüzü yaparken çok koyu renkleri tercih etmek yerine daha açık tonları tercih edebilir ve cildinizin daha hoş bir görünüm elde etmesinde sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir