Ayak Kokusu Nasıl Giderilir?

Ayak kokusu nasıl giderilir? Sorusu da birçok insan tarafından sorunlara devam etmektedir. Çünkü ayak kokusu genel olarak hoş karşılanmaz ve günlük hayatınızda da sizi rahatsız eder. Bu nedenle ayak kokusu problemi yaşıyorsanız mutlaka bu soruna bir önlem almanızda fayda vardır. Aksi takdirde etrafınızda insanlarda rahatsız olabilir ve bu durum sizin hoşunuza gitmeyebilir. Bu nedenle ayak kokunuzu engellemek için; elinizden geleni yapmanızda fayda vardır.

Özellikle de çalışan ve gün içerisinde sürekli ayakta kalmaya devam eden insanlar, genel olarak ayak kokusundan ötürü mustarip olduklarını her fırsatta belirtmeye devam etmektedir. Ancak bu sorunun giderilmesi için de bazı yöntemler vardır. Siz de bu tarz sorunlardan dolayı sorun yaşamak istemiyorsanız mutlaka gerekli önlemleri almanızda fayda vardır.

Daha Çok Su Tüketmeye Çalışın

Daha çok su tüketmeye çalışın. Çünkü ayak kokusunun oluşma sebeplerinden bir tanesi de mutlaka susuzluk olmuştur. Eğer siz de fazla su içmiyorsanız bu durum ,ayak kokusu yaşamanıza neden oluyor olabilir. Bu nedenle günlük hayatınızdaki su tüketiminizi fazlalaştırmanızda da fayda vardır.

Bazı zamanlarda ayak kokusunun oluşması genetik sebeplerden dolayı da ortaya çıkabiliyor. Ancak bu durumu engellemek ve oluşmasını durdurmak tamamen sizin elinizdedir. Bu nedenle öncelikle su içmeye gayret göstermelisiniz.

Ayakkabılarınıza Ve Çoraplarınıza Da Dikkat Edin

Ayakkabılarınıza ve çoraplarınıza da dikkat edin çünkü ayak kokusunun sebeplerinden bir tanesi de seçtiğiniz çoraplar ve ayakkabılar olmuştur. Özellikle de ayakkabı ve çorap seçimlerinizi yaparken genel olarak naylon olanları tercih ediyorsanız, bu çok yanlış bir tercihtir. Çünkü naylon ürünler genel olarak kokunun daha fazla yayılmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle çoraplarınızı ve ayakkabılarınızı seçerken daha doğru ürünleri tercih etmeniz sizin için iyi olacaktır.

Çünkü ayak kokusu insanların tahammül edemediği kokulardan bir tanesi olmuştur. Bu tarz problemler yaşamamak için mutlaka çoraplarınızı ve ayakkabılarınızı seçerken dikkat etmelisiniz. Ayrıca, aynı çorabı ve aynı ayakkabıyı da sürekli bir şekilde giymeniz de ayak kokusunun oluşmasına neden olacaktır. Ancak ayakkabılarınızı ve çoraplarınızı sık sık değiştirmeye başladığınızda ayak kokumuzu yavaş yavaş son bulduğunu da gözlemleyeceksiniz.

Karbonat Kullanabilirsiniz

Karbonat kullanabilirsiniz çünkü kokuya en iyi gelen ürünlerden bir tanesi de karbonat olmuştur. Özellikle de PH konusunda bir dengeleme işlemi yaptığı için karbonat oldukça güzel bir tercih olacaktır. Su dolu bir kabın içerisine bir miktar karbonat koyduktan sonra ayaklarınızı o suyun içerisine koyup beklettiğiniz de yavaş yavaş kokunun giderildiğini göreceksiniz.

Özellikle de ayakkabılarınızdan ve çoraplarınızdan dolayı böyle bir kokunun ortaya çıktığını düşünüyorsanız, bu ürünlerin içerisinde de karbonat koymanız mümkün olacaktır. Çünkü karbonat ayak kokusunda en etkili çözümlerden bir tanesi olmuştur. Siz de bu tarz çözümlerden faydalanarak günlük hayatınızda ayağınızın kokmasını engelleme şansı elde edebilirsiniz.

Çay Ve Pudra Kullanmak

Çay ve pudra kullanmak da ayak kokusunu önüne geçen ürünlerden bir tanesi olmuştur. Özellikle de ayaklarınızın ter nedeniyle koktuğunu düşünüyorsanız, ayakkabılarınızın içerisine ya da ayağınıza pudra sürmeniz bu kokunun tamamen giderilmesini sağlayacaktır. Çünkü pudra insanların terlemesine de büyük ölçüde engel olan ürünlerden bir tanesi olmuştur.

Bu nedenle ayakkabılarınızın içerisine de bu ürünlerden koymanız kokunun büyük ölçüde giderilmesine yardımcı olacaktır. Çay ise; ayağınızda yer alan ter bezlerinin ufalanmasının sağladığı için, ayaklarınızın gün içerisinde terlemesine de büyük ölçüde engel olur. Aynı zamanda gözeneklerinde küçülmesine katkıda bulunan çay, ayak kokusunda en etkili çözümlerden bir tanesi olarak bilinmektedir.

Sirke Kullanabilirsiniz

Sirke kullanabilirsiniz, çünkü sirke de ayak kokusunu gideren ürünlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Bu ürünü kullanmak için de bir suyun içerisine sirke koymanız ve ayağınızı içerisinde bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi sık sık tekrarladığınızda ayak kokunuzun yavaş yavaş son bulduğunu da göreceksiniz . Birçok insan ayaklarını sirkeli suda beklettikten sonra yavaş yavaş kokunun giderildiğini gözlemlemiştir.

Ancak bu kokunun hemen gitmesini beklememelisiniz. Bu nedenle sirkeli suda ayağınızı bekletme işlemin, en az 10 ya da 20 gün tekrarlamanızda da fayda olacaktır. yavaş yavaş korkuyu gideren bu ürün, ayaklarınızın daha hoş bir şekilde görünmesine de katkı sağlayacaktır. Bu nedenle sirkeli suda bekletme işlemini yaparken kesinlikle çekmenize gerek yoktur. Çünkü sirkeli su ayağınıza herhangi bir zarar vermeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir