Erkekler Nasıl Aşık Olur?

İnsanların aşık olduklarında hissettikleri duygular her iki cinsiyet içinde benzerlikler gösterse de aşkın evreleri hem erkeklerde hem de kadınlarda çok farklıdır ve her birey için gerçekten benzersiz bir deneyimdir. Bu yazımızda sizlerle birlikte erkeklerin nasıl aşık olduklarını ve aşkın hangi evrelerini yaşadıklarını birlikte anlamaya çalışacağız.

Bir kadın ne zaman aşık olsa, adeta içinde fırtınalar kopar ve yaşadığı mutluluk patlamalarını yüzüne baktığınız zaman kolayca görebilirsiniz. Yaşadığı aşkı ve hissettiği mutluluğu sevdiği insana belirtmek için her dakika seni özledim mesajlarını sıralamaya hazırdır.

Peki ya erkekler aşık olduğu zaman durum nasıldır sizce? Kadınların yaşadığı aşk deneyiminden çok daha farklı olduğuna emin olabilirsiniz. Peki bir erkeğin gerçekten aşık olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? Aşık olan erkeğin aklından o an neler geçiyordur?

Erkekler için aşık olmak gerçekten mutluluk verici bir deneyim olsa da emin olabileceğiniz tek bir şey varsa o da aşkın erkekleri kadınlarda olduğu gibi uzun süreli olarak etkisi altına almadığıdır.

Örneğin kadınlar hoşlandıkları bir erkekle ilk buluşmalarında, yaşadıkları yoğun duygu dalgalanmalarını dışarıdan birinin gözüyle bile kolayca fark edebilirsiniz. Ama gelin görün ki erkeklerin beyni kadınlardan biraz daha farklı çalışmaktadır.

Erkeklerin nasıl aşık olduklarını öğrenmek istiyor ve onların aşkın hangi evrelerini yaşadıklarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Erkekler Nasıl Aşık Olur – Erkekler için Aşkın 7 Evresi:

Birinci Evre – Değerlendirme:

ie378-039

Tamamen fiziksel görünüş ve anlık cazibeyle alakalı olan bu ilk değerlendirme evresi erkekler için çok önemlidir. Gerçi düşünüldüğü zaman birçok kadın için de aynı durum söz konusudur. Erkekler için oldukça yüzeysel olan bu evrede, erkeğin karşısındaki kadından ilk görüşte etkilenmiş olması gerekmektedir.

Kadınlar ilk görüşmede karşılarındaki erkeğe aşık olmuş olsalar da erkekler sadece kadının dış görünüşünden ve fiziğinden etkilenirler, daha fazlası değil.

Fiziksel görünüm erkekler için her şeyden önemlidir. Ancak tüm erkekler için bu durumun aynı olduğunu söylemek haksızlık olacaktır. Sonuç olarak her erkeği karşı cinste etkileyen faktörler farklılık gösterebilir. Erkekleri etkileyen genel görünümünüz, yüzünüzün güzelliği, bacaklarınızın pürüzsüzlüğü, gülümsemeniz ve hatta saçlarınızı ellerinizle geriye atışınız bile olabilir.

Eğer bir erkek karşı cinste kendisini etkileyen şeyin ne olduğunun farkında olmasa bile, karşısındaki kadından bir elektrik almış ve onu etkileyici bulmuş olabilir. İşte bu noktada bilmelisiniz ki o, aşkın ilk evresi olan değerlendirme bölümündedir.

İkinci Evre – Vurulma:

Man and woman talking

Erkekler gün içerisinde karşılarına çıkan birçok kadından etkilenebilirler ve etkilendikleri kişiyle göz teması kurarak dikkatini üzerlerine çekmeye çalışırlar. Ama bu her zaman sonuç vermez ve erkekler karşılarındaki kadının kendilerine yüz vermediklerini anladıkları zaman, daha fazla uğraşmaktansa geri çekilmeyi tercih ederler. Erkekler için aşkın ikinci evresi olan vurulma bölümü aslında aşkın flört aşaması gibidir ve erkekler için adeta bir tanışma oyunudur.

Sonuç olarak erkekler birçok kadından etkilenebilirler ama etkilendikleri kadınların hepsine vurulmazlar. Eğer bir erkek karşısındaki kadından etkilendikten sonra hem ona kur yapıyor hem de onu ikna etmek için sürekli peşinde koşuyorsa, bilin ki artık aşkın ikinci evresi olan vurulma bölümüne geçilmiştir.

Bir erkek elde etmek istediği kadını farklı yollarla etkilemeye çalışabilir ama karşısındaki kadın tarafından reddedilirse hemen ondan vazgeçerek çekici bulduğu başka bir kadın için etkileme çalışmalarına kaldığı yerden devam edebilir. Erkekler için bir gün bir kadından hoşlandıktan sonra, ertesi gün onu unutarak farklı bir kadınla ilgilenmek oldukça kolaydır, çünkü erkeklerin birine gerçekten aşık olması için birçok farklı evreden geçmeleri gerekmektedir ve bu evre daha onlar için neredeyse yolun başıdır.

Üçüncü Evre – Çekim:

erkeklerde-cekim-evresi

Eğer çekici bir kadın erkeğin kendisine karşı olan hislerine tam anlamıyla karşılık veriyorsa, bu noktada erkekler aşkta üçüncü evre olan çekim bölümüne girerler. Bu evre sonunda karşısındaki kadın kendisini terk etse de erkek, hiçbir kalp kırıklığı veya aşk acısı çekmeden arkasını dönüp gidebilir. Çünkü erkek bu noktaya kadar gerçekten büyük bir çaba sarf etmemiştir ve karşısındaki kişiye aşık olduğunu söylemek çok zordur. Sonuç olarak reddedilmek ona koymayacaktır. Çünkü tek yaptığı şey şansını denemektir.

Ama eğer bir kadın erkeğin kendisine olan hislerine karşılık en ufak bir işaret gösteriyorsa veya erkek onun tarafından kabul edildiğini anlarsa durumlar biraz daha farklılaşır ve erkek içinde bulunduğu çekim evresinin çok daha derinlerine dalar. Bu evrede karşısındaki insanı etkilemek ve onu elde etmek için elinden gelenden çok daha fazlasını yapmaya gayret eder.

Dördüncü Evre – Etkilenme:

erkeklerde-etkilenme

Erkeklerin nasıl aşık olduklarını anlamak oldukça karmaşık olsa da bu evreye geldiklerinde neredeyse aşka kucak açtıklarını söyleyebiliriz. Bu evrede erkeklerin yapmak istedikleri tek şey karşısındaki insana ne kadar çok ortak yönlerinin olduğunu göstermek olacaktır ve bunun için türlü türlü yollara başvuracaklardır. Karşısındaki insanı etkilemek için buluşmalar ayarlayacak, pahalı hediyeler alarak onu şımartacaktır. Hemen kanmayın! Çünkü o hala tam anlamıyla size aşık değildir ama bu evreyi geride bırakıp aşkın bir sonraki evresine geçtiği zaman gerçekten bir şeylerin çok daha iyiye gideceğine inanır.

Beşinci Evre – Bağlanma:

Eğer bir erkek aşkın şimdiye kadar bahsetmiş olduğumuz tüm evrelerini başarılı bir şekilde geride bıraktıysa, bu noktada ortada hiçbir şey yokken türlü türlü bahaneler arayacaktır. Özellikle hoşlandığı kişiyi düşünmek yerine, hoşlandığı insana karşı hissettiği duyguları, onun da kendisine karşı hissedip hissetmediğini sorgulamaya başlayacaktır.

erkeklerde-baglanma

Bu evrede karşısındaki kadından gerçekten hoşlanan erkek, sürekli onun yanında olmak istese de kafasındaki soru işaretleri bir türlü onu rahat bırakmaz ve hoşlandığı insanın da ondan tam anlamıyla hoşlandığına karar verinceye kadar içi asla rahat olmaz.

Bu aşamanın kendini en çok belli ettiği durumlara örnek olarak bir erkeğin yakın bir kız arkadaşına aşık olduğu anları gösterilebiliriz. Karşısındaki kadını etkilemek, ona pahalı hediyeler almak veya onu kendisiyle dışarı çıkması için ikna etmek gibi şeylerle uğraşmayan erkeğin tek derdi, hoşlandığı kadının da ondan hoşlanıyor olduğunu bilmektir.

Altıncı Evre – Yeniden Doğrulama:

Erkek karşısındaki kadını ikna ettiyse ve kendisine aşık etmeyi başardıysa, dünya üzerinde ondan daha mutlu bir erkek bulamazsınız ve içerisinde bulunduğu ilişkinin gidişatından gerçekten çok memnundur.

erkeklerde-yeniden-dogrulama

Şimdiye kadar yaptığı her şeyi hoşlandığı kadına olan hislerinin tam anlamıyla karşılığını almak için yapmıştır ve odaklandığı tek şey bu olmuştur. İstediği şeyi de elde ettikten sonra kendisine daha önce sormaya fırsat bulamadığı soruları sormaya başlayan erkek, “ben gerçekten bu insandan hoşlanıyor muyum?” veya “ben bu insanla gerçekten vakit geçirmek istiyor muyum?” gibi soruları kendine yöneltmeye başlar. Sizin anlayacağınız erkek için aşk bu aşamaya kadar sadece karşısındaki kadının kendisini sevmesini sağlamaktan ibaretti. Şu andan sonra yapacağı şey kendisine sorular yöneltmek ve yaptığı her şeyi yeniden doğrulamak olacaktır. Bu noktada erkek için “Beni gerçekten seven bu insanla ciddi bir ilişki yaşamaya hazır mıyım?” sorusunun cevabı ilişkinin yönünü belirleyecektir.

Bu her ne kadar bencilce bir hareket olsa tüm erkeklerin evriminin bir parçasıdır. “Düşünmekle zaman kaybetmektense, düşünmeye harcadığın zamanı daha çok fındık kırabileceğin yerler aramakla geçir.” cümlesi durumu tam anlamıyla özetliyor sanırım.

Şimdi kadın ona aşıktır ama erkeğin arkasına yaslanarak bu kadınla bir ilişki içerisinde olmanın ona katacağı artıları ve ondan çalacağı eksileri düşünmesi en az birkaç gününü alacaktır. O da gerçekten karşısındaki kadını çok seviyor mu? Gerçekten onunla mutlu olabilecek mi? O gerçekten istediği ve ihtiyacı olan kadın mı?

Yedinci Evre – O Aşka Hazır:

Bir erkeğin aşık olma yolunda geçtiği evreleri bilmek kadınlar için oldukça can sıkıcıdır ve daha da can sıkıcısı erkeğin size aşık olup olmadığını gerçekten anlayabilmeniz için öncelikle sizin ona aşık olmanız gerektiğini bilmenizdir. Ama gerçek şu ki bir erkeğin aşık olması için geçmesi gereken evrelerin tamamı bunlar ve sizin bu konuyla ilgili herhangi bir seçim şansınız yok.

erkeklerde-ask

Ama kadın olarak bir erkeği kendi oyununda yenmek istiyorsanız, ilk andan itibaren ondan hoşlandığınızı belli etmemeye çalışın ki sizi elde etmek için daha çok çaba sarf etsin. Elinizden geldiğince ağırdan alın ve bu oyunu olabildiğince sert oynayın.

Böylece o sizin aşkınızı kazanmak için çok daha fazla uğraşmak zorunda kalacaktır ve sevginizi kazanmayı başardığı zaman bunun değerini bilecektir. Sonuç olarak onca zorluk ve ızdırap çekerek kazanmış olduğu sevginizi asla bir kenara bırakıp gitmeyi düşünmeyecektir.

Evet artık hepiniz erkeklerin kadınlara nasıl aşık olduğunu ve aşka giden yolda hangi evrelerden geçtiklerini biliyorsunuz. Onun kalbini kazanmak ve bin bir zorlukla kazandığınız bu kalbin daima size ait olmasını istiyorsanız yapmanız gereken tek şey sevginizi kaybetmemek için sürekli uğraşmasını sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir