Hızlı Makyaj ile Güzel Görünmenin Yolları

Hiçbir programınız yok. Pijamalarınızı giymiş, uzanmış film izliyorsunuz. Bir telefon geliyor ve arkadaşlarınız hemen hazırlanmanızı, 5 dakika içinde sizi gelip alacaklarını söylüyorlar.
Panik olmanıza hiç gerek yok. Güzel görünmek için saatler harcamanız gerekmez, sadece 5 dakika harika görünmeniz için yeterli.
Kendimden ve birçok arkadaşımdan pay biçerek söylüyorum, birçok kadında makyaj yapılacaksa ya her şey tam olmalı ya da hiç yapılmamalı gibi bir kanı var. Aslına bakarsanız bu hiç de doğru bir fikir değil. Özellikle de özel bir organizasyona ya da romantik bir yemeğe davetli değilseniz. Gün içerisinde yaptığınız bir aktivite de ya da ani gelişen bir organizasyona katılacaksanız tam bir makyaj yapmadan ya da kuaföre gitmeden de oldukça güzel ve çekici görünebilirsiniz.
Bunun için önemli olan sadece kendi yüzünüzü ve saçlarınızı tanımanız ve makyaj malzemenizi doğru seçmenizdir. Hızlı makyaj ile güzel görünmenin yolları oldukça basittir.

Kırmızı veya Bordo Ruj

kirmizi-ruj

Özellikle genellikle açık renk ruj kullanan hanımların kırmızı veya bordo bir ruju denedikten sonra çantalarından eksik etmeyeceğini düşünüyorum. Ancak koyu renk ruj kullanırken size vereceğim tavsiye, tam bir makyaj yapmadığınız için ruju sürdükten sonra olduğu gibi bırakmamanızdır.
Rujunuzu dudaklarınızın sınırı da dahil olmak üzere dudağınıza yoğun bir şekilde sürün. Hatta ruj fırçasıyla sürerseniz hem dudak sınırınızı daha düzgün bir şekilde belirleyip hem rujunuzun daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
Rujunuzu sürüp dudaklarınıza iyice yedirdikten sonra bir kat daha sürün ve peçeteyi dudaklarınızın arasına sıkıştırarak fazlasını alın. Zaten fazlasından ne kastedildiğini aynadaki görünüşünüz size söyleyecek. Evet bu kadarı gayet yeterli diyeceksiniz.
Dudaklarınız hem sağlıklı ve taze hem de gayet doğal görünecek.

Maskara Kullanın

maskara

Kirpiklerimiz yüzümüzün görünüşünü mucizevi bir şekilde değiştirebilmektedir. Eğer sadece maskara kullanacaksanız yine yoğun bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Siyah bir maskara tercih etmeli ve maskarayı kirpiklerinizin her teline birkaç kay uygulamalısınız. Kirpiklerinizin dolgun görünümü yüzünüzü ve bakışlarınızı mucizevi bir şekilde değiştirecek ve insanların dikkati bakışlarınızda yoğunlaşacağı için inanın bana sadece maskara sürüp çıktığınızın farkına bile varmayacaklar.

Kalemle Çizilmiş Kaşlar

kas-kalemi

Burada kastettiğim tabii ki kaşlarınızı kalemle çizmeniz değil. Derler ya kaşları ne kadar güzel kalemle çizilmiş gibi, işte kaşlarımızı bu şekilde görünmesi için kaş kalemi ile boyayacağız ama hiç de kalemle boyanmış gibi gözükmeyecek.
Bunun için önemli olan doğru kaş kalemi rengini seçmek. Kesinlikle siyah bir kalemle kaşlarınızı koyulaştırmaya kalkmayın. Bu görünüşünüzü oldukça sert hatta komik bir hale bile getirebilir. Kaşınızın rengine uygun bir kaş kalemini seçtikten sonra kaş sınırınızı fazla aşmayacak şekilde uygulayın. Çünkü kalemle kaşınızın şeklini değiştirmeniz daha suni bir görüntü oluşmasına sebep olabilir. Kaş kalemini kaşlarınızın daha seyrek olduğu kısımlarına daha yoğun olacak şekilde dengeli bir biçimde uygulayın.
Bu şekilde ufak oynamalarla uygulayacağınız kaş kalemi, kaşlarınızı belirginleştirerek bakışlarınızı ve yüzünüzün ifadesini ön plana çıkartacaktır.

Saçlarınızı Farklı Şekilde Tarayın

sac-tarzi

Saçlarınızı her zaman topluyorsunuz, salık bırakıyorsunuz, sağdan veya soldan ayırıyorsunuz. Bugün bir değişiklik yapın ve saçlarınızı farklı bir şekilde tarayın. Kendi kendinize yaptığınız çok küçük bir değişiklik bile kuaförden çıkmış gibi görünmenizi sağlayabilir.
Saçlarınızı ensenizde basit bir topuz yapabilir, mısır şeklinde örebilir veya sadece saçınızı ayırdığınız yönü değiştirebilirsiniz. İşte bu kadar basit!

Sizlerle paylaştığım bu birkaç tavsiyeden birisini uygulamanız 5 dakikadan kısa sürecektir. Sadece aynanın karşısına geçin, yüzünüze bakın ve neye ihtiyacınız olduğuna karar verin. Seçtiğiniz makyaj malzemesine bir de allık eklediniz mi işlem tamamdır. Mutlu günler geçirmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir