Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Neredeyse birçok kadın makyajın püf noktalarını bilir ve her kadın kendine göre teknikler geliştirir. Kadınlar ne kadar makyaj konusunda kendisini ilerletse de yine makyaj yapımında araştırma yapmaktadır. Alınacak her bir bilgi kadınlara ayrı bir güzellik ve rahatlık sağlamaktadır.

Aslında makyaj yapımı kuralsız değildir ve mutlaka dikkat edilmesi gereken kurullar vardır. Bizde sizler için kısa ve öz bir şekilde bu kuralları derledik.

Makyaj Yapma Kuralları

Makyaj yapımında kullanılan renkler ve bunların yansıması ile söze başlamak gerekiyor. Makyaj renklerinin ve etkilerinin yansıması oldukça önemlidir. Açık renkler hacim konusunda ve ışık konusunda artışa sebep olurken; koyu renkler ise bunun aksine hacmin düşmesine ve gölgelere yol açmaktadır. Bu uyumun sağlamasını kişi; tenine, kıyafetine ve diğer aksesuarlara göre yapabilir.

Kullanılan makyaj malzemeleri ile birlikte genel görüntünün tam ve kusursuz hale gelmesi için makyajın yeterli miktarda uygulanması da diğer bir altın kuraldır. Dudağa sürülen rujun ise bu görüntü de bütünleyici bir etkiye sahip olduğu unutulmamalıdır. Aşırı makyaj uygulanan yüzde dudağa sürülen hafif ruj görüntüyü tamamlar ve yine aynı şekilde hafif makyajda dudağa biraz daha fazla sürülen ruj görüntüyü tamamlamaktadır.

Makyaj yapımı ile mekanların uyuşması da diğer bir önemli kuraldır. Gidilecek yere göre makyajın ayarlanması olumlu puan almanıza sebep olur. Bu ayrıntının uyuşmaması ile makyajın tam olsa bile beğenilmeme hatta yadırganma ihtimaliniz oldukça yüksek olacaktır.

Makyaj yapımında diğer önemli kural, elbet de kullanılacak malzemeler ve sağlığınızla ilgili değerlendirmelerdir. Makyaj malzemeleri sağlığınıza aşırı etki etmemesi için sağlıklı malzemeler kullanılmalı aşırı kimyasal kullanılan ve piyasaya düşük fiyatlarla sokulan malzemelerden kaçınılmalıdır.

Son olarak makyaj ile birlikte cilt sağlığınıza önem vermeli bunu hep göz önünde bulundurarak makyajlarınızı değerlendirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir