Silikon İle Meme Büyütme Operasyonları Nasıl Yapılır

Kadınlığın bir simgesi ve erojenik bir organ olan meme, kadın fiziğinde önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle her kadın estetik olarak güzel  göğüsleri olmasını istemektedir. Memelerde tek taraflı ya da iki meme de gelişim kusuru,hamilelik sonrası  kilo verme sonunca meydana gelen hacim daralması memeyi normalden daha küçük hale getirebilmektedir. Bu durumlarda dolgun ve estetik olarak güzel göğse sahip olmak isteyen kadınlar meme büyütme operasyonlarına ihtiyaç duymaktadır. Silikon İle Meme Büyütme Operasyonları Nasıl Yapılır sorusu da burada karşımıza çıkmaktadır. Operasyonla vücut hatlarındaki özellikle kalça ve göğüs orantısızlığı giderilmiş olur. Meme büyütmede kullanılan silikon protezlerin çeşitleri bulunmaktadır.

Silikonlar içinde bulunan maddeye ve aldıkları şekillere göre ayrılmışlardır. Operasyonda şekillerine göre damla diğer adıyla anatomik silikonlar ve yuvarlak silikonlar kullanılmaktadır. Damla silikonlar yerleştirildikten sonra memenin alt kısmında dolgunluk sağlamaktadır. Anatomik silikonlar memenin şekline çok benzediği için bu adı almıştır. Yuvarlak silikonlar ise yarım daire şeklindedir.

Silikonla meme büyütme

Göğsün üst kısmında dolgunluk sağlamaktadır. Silikonlar içinde bulundukları maddeye göre ise serum fizyolojik içeren fizyolojik ve silikon protezler olarak iki türdür. Serum içeren protezlerde dış silikon, kapsülün içinde ise serum dediğimiz tuzlu su bulunmaktadır. Silikon içeren protezlerde ise silikonun kıvamı sıvı olduğunda memenin yumuşaklığına yakındır ve dışarıdan bakıldığında ya da elle muayenede silikon olduğu anlaşılmamaktadır. Fakat daha koyu kıvamlı silikonlardan memenin normal yumuşaklığından daha sert olmakta ve elle muayenede silikonun varlığı anlaşılabilmektedir. Silikonlar göğüs kası üzerine ya da göğüs kası altına yerleştirilmektedir.

Göğüs kasının altına yerleştirilen silikon protezlerin dışarıdan bakıldığında veya elle muayenede fark edilmesi zordur. Göğüs kası üzerine yerleştirilen silikonlar ise göğüs altına yerleştirilenler gibi doğal görünüm kazandırmazlar. Özellikle zayıf kadınlarda bakıldığında silikon protezin varlığı anlaşılabilmektedir. Silikonlar meme alt çizgisinden, meme başı alt kenarından ve koltuk altından kesiler açılarak yerleştirilmektedir. Operasyon sonrasında ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilecek derecede hafif ağrılar olmaktadır. Operasyon sonrasında meydana gelen ödem ve morarma kısa sürede ortadan kalkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir