Mat Oje Ve Kullanımı

Kadınların güzellik ve şıklık mucizeleri arsında ojelerin yerini inkâr etmemiz pek mümkün görünmüyor. Tırnaklarda havalı bir görünüme sahip olan mat ojeler de son zamanların en favori ojeleri arasında yer almaktadır. Önceleri sadece podyumlarda görebildiğimiz mat ojeler şimdilerde kolayca ulaşabileceğimiz bir boyut kazandı. Daha önce fahiş fiyatlarda satılan mat ojeler şimdilerde daha hesaplı fiyatlarla kadınlarla buluşuyor. Mat ojelerin kullanımı parlak ojelere göre daha zor olabiliyor. Bununla birlikte Mat Oje Ve Kullanımı pek çok kadının tercihleri  arasındadır.

Günümüzde parlak ojeler pek çok farklı renk seçeneğiyle kadınlara sunulmaktadır.Fakat mat ojelerde bu renk seçeneğine rastlamak pek mümkün değildir maalesef. Mat ojeler tırnağa sürülünce tırnakta iz bırakabiliyor.Bunun için mat ojeyi sürmeden önce altına parlatıcı sürerseniz hem izi engellemiş olursunuz hem de ojeyi çıkarırken daha kolay bir şekilde çıkarmanıza yardımcı olur. Ojenizin taşmasını engellemek istiyorsanız sürmeden önce tırnaklarınızın kenarına krem sürmeyi ihmal etmeyin. Ojenin daha kolay sürülmesi için ojeyi iki elinizin arasına alarak ısıtabilirsiniz.Bu işiniziz kolaylaştıracaktır.Parlak ojeyi rengini beğenmediğimiz takdirde kat kat sürebiliyoruz. Ancak bu durum mat ojede pek de mümkün görünmüyor.Kat kat sürünce ojenin görüntüsü bozulabilir. Bunun önüne geçmek için ise fırçaya çok baskı yapmadan tek kat sürmek daha doğru olacaktır.

Mat Oje Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ojenizi sürmeden önce ten renginize uygun olup olmadığına dikkat edin.Ojeyi sürmeden önce tırnaklarınızı temizlemeniz de size fayda sağlayacaktır.Tırnaklarınızda oje kalıntıları bırakamaya özen gösterin.Tırnaklarınızı ellerinizi kibar ve zarif gösterecek şekilde törpüleyin.Ayrıca yanlış törpülemek tırnaklarınıza zarar verir ve tırnaklarınızın kıyafetlerinize takılmasına neden olabilir. Seçtiğiniz ojenin kalitesi de önem arz eder. Kullanım süresi dolmuş ojeleri kullanmamanız tavsiye edilir. Bu durum tırnaklarınızda pek de hoş olmayan bir görüntüye neden olabilir ve tırnak renginize etki edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir