badem göz estetiği

Badem Göz Estetiği Nedir? Badem Göz Estetiği Yaptıranlar

Badem Göz Estetiği hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz. Badem Göz Estetiği Yaptıranların yorumları ve ameliyatla ilgili tüm bilgiler yazımızın devamında. Yüz hatları ve göz çevresi en çok beğenilen ünlülerden birisi olan Bella Hadid Eyes olarak da bilinen Badem Göz Estetiği Hakkında Her Şey. Sizlerinde bu estetik ile ilgili tecrübeniz varsa yazımızın sonundaki yorum bölümünden herkesle paylaşabilirsiniz.

Bella Eyes ismi de verilen

Badem Göz Estetiği Bilgileri.

bella eyes

Badem Göz Estetiği Nedir?

Yüz bölgesinin ilk dikkat çeken organı olan gözlerde bazı durumlardan dolayı estetik kaygılar yaşanabilmektedir. Erkek ve kadınlar birtakım estetik operasyonlardan yararlanarak daha etkileyici bakışlara sahip olabilir. Tamda bu noktada badem göz estetiği nedir sorusu gündeme gelecektir. Günümüzde Op. Dr. Cahit Vural tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilen badem göz ameliyatı, kalıcı sonuçları da beraberinde getirmektedir. Detaylı bilgilere ulaşmak için https://www.cahitvural.com/badem-goz-estetigi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Yaşam tarzı başta olmak üzere genetik faktörler ya da ilerleyen yaş nedeniyle göz düşmesi yaşanabilir. Ayrıca yüz bölgesindeki yorgunluğun ortadan kaldırılması için de bu estetik operasyona başvurulabilir. Gözlerin hafifçe yukarı kaldırılması sayesinde gözler olduğundan daha büyük bir görünüme ulaşır. Yakın geçmişte birçok kişi tarafından tercih edilen bu ameliyatın ilk amacı, göz büyümesini sağlamaktır. Sonrasında da gözlerin daha keskin olması sağlanır.

Badem Göz Estetiği Kimlere Yapılır?

Bu uygulama için herhangi bir yaş sınırı bulunmamakla beraber 18 yaş ve üzerindeki hastalarda tercih edildiği bilinmelidir. Yaşın ilerlemesiyle beraber göz kapaklarındaki sarkmaları ortadan kaldırmak isteyen hastalarla beraber aşırı mimiklerden dolayı göz simetrisi bozulanlar, badem göz ameliyatına başvurabilir. Ek olarak düşük göz her zaman bireylerin daha hüzünlü görünmesine neden olacaktır. Sonuç olarak bu sorunların ortadan kaldırılması için badem göz estetiği yapılabilir.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz çevresine lokal anestezi uygulanmasıyla başlanan badem göz operasyonu, göz çevresindeki uyuşmayla birlikte kesi işlemiyle devam eder. Gözün dış bölgesine atılacak küçük bir kesiyle beraber cerrahi iplikler devreye girer. Bu iplikler gözlerin yukarı doğru gerdirilmesini sağlar. Ayrıca badem göz estetiği nasıl yapılır konusunda herhangi bir kaygı veya korkunun olmaması gerekir. Elbette ameliyat korkusu olanlar bu işlem hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmalıdır. Genelde anesteziye bile gerek kalmadan uygulandığı için hastaların konforu sağlanabilmektedir.
Gözlerin yukarıya doğru çekilmesinin ardından sabitleme işlemine geçilmektedir. Bu süreçte kemik zarından destek alınır. İpliklerle oluşturulan askı, kemik zarına sabitlenir ve operasyon kesiye dikiş atılmasıyla sonlanır. Dikişlerin bu aşamada kalıcı olmadığını ve operasyon bölgesinde herhangi bir iz oluşturmadığı da bilinmelidir.

Badem Göz Estetiği Sonrası ve İyileşme Süreci

Estetik operasyonun ardından göz estetiği sonrası da merak edilmektedir. Hastalara gerekli bilgiler OP. DR. Cahit Vural tarafından sunulmakla birlikte gündelik yaşama hemen dönülebilir. Yani hastanede istirahat gibi bir durum söz konusu değildir. Fakat işlemden sonra kesi bölgesinde hafif seyreden şişliklerle karşılaşılabilir. Bu nedenle operasyon sonrasında 1-2 gün dinlenmek oldukça uygundur.
Estetik cerrahın bu aşamadaki tavsiyeleri de çok önemlidir. Medikal destek her zaman alınmalı ve karşılaşılabilecek zorluklar da bu sayede ortadan kaldırılmalıdır. Ayrıca düzenli yapılacak kontroller sayesinde askının yüz bölgesine yerleşip yerleşmediği netlik kazanmaktadır.

Hastalar işlemden sonraki 3. gün itibariyle normal yaşama dönebilmektedir. Ayrıca ilk 1 hafta, yüksek yastık kullanımı önemlidir. Yine bu süreçte iyileşme sürecini hızlandırmak için;
• Göz darbeden korunmalı
• Tozlu ortamlardan uzak durmalı
• İlaçlar düzenli kullanılmalı
• Sıcak suyla duş alınmamalıdır.

Badem Göz Estetiği Sonuçları Kalıcı mı?

Op. Dr. Cahit Vural tarafından başarılı bir şekilde uygulanan badem göz estetiği sonuçları kalıcıdır. Ancak yaşın ilerlemesiyle beraber yeniden göz kapaklarında sarkma oluşabilir. Bu süreç uzun olsa da ameliyattan sonra göz sağlığına dikkat edilmelidir. Özet olarak ideal koşullarda 8 yıl boyunca bu operasyon kalıcılığını korumaktadır. Ancak cerrah önerilerine dikkat edilmediğinde 3-4 yıl badem göz şekli korunabilmektedir. Basit bir ameliyat olmakla beraber hastanın arzu ettiği sonuçlar ancak bu estetik operasyon ile alınabilmektedir.

Badem Göz Estetiği Yaptıranlar

Badem Göz Estetiği yaptıranların yorumlarına yazımızda yer vereceğiz. Badem Göz Estetiği Yaptıranlar yorumlarını paylaştıkça yazımız güncellenecektir.

Bahar C.

İstanbul Nişantaşı’nda Badem Göz Estetiği yaptırdım. Sonuçtan oldukça memnunum. Ameliyatı yapan doktoruma ve ekibine çok teşekkür ederim. Tam istediğim gibi oldu.

Ayşe K.

Dr. Cahit Vural ameliyatımı yaptı. Ellerinize sağlık hocam.

Badem Göz Estetiği Fiyatları

Badem Göz Estetiği Fiyatları operasyonu yapacak doktor ve ameliyatın yapılacağı hastaneye göre değişmekle birlikte. 10.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir