Balık Ağı Estetiği Nedir? Kimlere Uygulanabilir?

Balık Ağı Estetiği Nedir?

Sadece kadınlar için değil, ilerleyen yaş ile birlikte ciltte meydana gelen kırışıklıklar ve sarkmalar, erkekleri de oldukça rahatsız etmektedir. Özellikle iş hayatı içerisinde daha estetik bir duruş sergilemek isteyen kişilerin dikkat etmekte olduğu cilt sağlığı konusunda, zaman zaman dış müdahaleler gerekebilmektedir. Ancak, ciltte kırışıklıkları giderebilmek ve de daha gergin bir görünüm elde edebilmek için iş hayatında olan kişilerin büyük bir kısmı, tedaviyi reddetmektedir. Bunun nedeni ise, iş hayatlarına ara veremeyecek kadar yoğun olmalarıdır. Ancak, geliştirilen ve balık ağı estetiği adı verilen yöntem ile birlikte kişilerin iş hayatlarına herhangi bir ara vermeden ciltlerinde meydana gelen yaşlılık belirtilerinden kurtulmaları mümkündür.

Estetik dünyasında son dönemlerde oldukça fazla konuşulan balık ağı estetiği ile birlikte, kişiler hem sosyal hayatlarına hem de iş hayatlarına herhangi bir ara vermeden kısa bir süre içerisinde yüzde meydana gelen yaşlılık belirtilerinden kurtulmak mümkündür. Şuan ülkemizde birçok ünlü ismin de desteklemiş olduğu bu tedavi yöntemi, kişilerin sadece bir öğle arasını ayırarak yaptırabilecekleri estetik bir müdahaledir. Kişiler seanslara girdiklerinde her cilt yenileme seansı için ortalama olarak 25 dakika zaman ayırmaları yeterli olmaktadır. Yapılacak olan uygulamaların daha etkili sonuç vermesi için birer ay ara ile toplamda iki ayrı seans uygulaması yapılması tavsiye edilmektedir. Kişilerin yapacakları bu eksiksiz iki seans sonrasında, gözle görülür ve kusursuz yeni bir cilde sahip olmanız mümkün olmaktadır.

Balık Ağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Balık ağı estetiği yaptırmak isteyen kişiler, hem kısa sürede yaptırılabiliyor olması hem de ciltte herhangi bir sorun olmaması ile aktif yaşamlarına devam ediyor olmalarından dolayı bu yöntemi araştırdıkları bilinmektedir. Tedavinin nasıl uygulandığı konusundaki merakları gidermek adına da şu detaylardan söz edebiliriz.

  1. Uygulamanın birer ay ara ile birlikte toplam 2 ayrı seans ile uygulanması tavsiye edilmektedir. Bu zaman ile uygulama yaptıranlar çok daha etkili sonuçlar elde etmektedir.
  2. Yapılacak olan uygulamada ilk olarak fokusluultrason olarak nitelendirilen Ultraformer 3 ile cildin hem sıkılaşması hem de kollajen üretiminin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Bu uygulama sayesinde cildin daha canlı bir hal alması sağlanmaktadır.
  3. Sonrasında ise yapılacak özel uygulamalar ile birlikte cildin toplanarak sıkılaştırılması için müdahaleler yapılmaktadır.
  4. Tedaviye balık ağı ismi verilmesindeki temel durum, gerçek hayattaki balık tutma işlemi ile tedavi uygulamasının birbirine çok benzer olmasıdır. Bu uygulamada, misinaya benzetilen bir ip ile birlikte ucuna bir de kancaya benzer düğüm atılmaktadır. Bu aparat sayesinde dokular yakalanmakta ve yukarı çekilmektedir.

Cildin yaşlı veya da sarkık görünmesini sağlayan dokular, belirtmiş olduğumuz aparatlar ile tutularak çekilmektedir. Bu sayede herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmaksızın başarılı sonuçlar elde edilmesi mümkündür. Şuan bu tedavi yöntemi ile birlikte cildin 3, 4,5 mm ve 6 mm kadar derinliğine inmek mümkündür. Cildin kökünden gerginleştirmeye başlayan bu tedavi uygulaması ile birlikte, öncelik cildin daha sıkı bir hal almasıdır. Bundan dolayı yağ dokusuna kadar ulaşabilen bu uygulamada, kısa sürede etki elde edilmektedir. Kişilerin sadece 25 ya da 30 dakika kadar zaman ayırarak yaptıracakları bu uygulama ile birlikte, işlerinden ayrıldıkları öğle aralarından sonra, tekrar iş yerlerine döndüklerinde daha diri ve genç bir cilde sahip olmaları da mümkün olmaktadır.

Balık Ağı Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

Sadece birer ay ara ile toplamda 2 seans uygulanarak etkili sonuçlar alınabilen balık ağı estetiği, birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Araştırma işlemlerinde ise kimlerin bu uygulamayı yaptırabileceği öncelik almaktadır. Bu tedavi yönteminde uzmanlaşmış olan kişilere baktığımız zaman, herhangi bir yaş sınırından söz etmediklerini belirtmemiz mümkündür. Çünkü, bu tedavi yöntemindeki asıl felsefe, uygulama yapılan bölgedeki dokunun canlandırılması ve söz konusu dokuları da yukarı doğru asarak, yerine yapışmasını sağlamaktır. Bu da yüzde meydana gelen yaşlılık belirtileri, sarkmalar ve kırışıklıklara kısa sürede etki edebilmektedir.

Cildinde yaşlılık belirtileri ortaya çıkmaya başlamış olan kişiler, sadece birer ay ara ile 2 ayrı seans yaptırdıklarında, etkin bir sonuç elde ederken, henüz genç yaşta olan kişilerin de yaşlılık belirtilerini öteleme şansları bulunmaktadır. Yüzünde çok da fazla kırışıklık veya sarkma olmayan kişiler bu uygulamayı yaptırdıklarında, ilerleyen yaşın ciltlerine vermiş olduğu hasarları daha ileri bir zamana kadar öteleme şansları bulunmaktadır.

Balık Ağı Estetiği Ne Kadar Etki Ediyor?

Balık ağı estetiği uygulanan kişiler, ortalama olarak 2 aylık süre içerisinde sadece iki seanslık uygulama ile birlikte daha genç bir cilde sahip olabiliyorlar. Tedavinin en etkili sonucu, son seanstan sonraki ikinci haftada ortaya çıkmaktadır. Ayrıca, yapılan uygulama sonrasında cildin estetik görünümü ve daha sıkı hali, toplamda 24 ay kadar etki etmektedir. Bu durum kişiden kişiye farklılık gösterse de, en zor ciltlerde bile yapılan uygulamanın 18 ile 24 ay arasında etkisinden söz edilmektedir. Ayrıca, uygulamada herhangi bir şişlik ya da kızarıklık da bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir