estetik bağımlılığı

Estetik Alışkanlığı, Çılgınlığa; Çılgınlık İse Bağımlılığa Dönüşüyor…

Son zamanlarda yoğun artış gösteren estetik ameliyatları ve işlemleri abartılınca, estetik bağımlılığı başlamış oldu. Bazı kadınlar üzerinde alışkanlık yapan ve sürekli bıçak altına yatmasına neden olan bu bağımlılıktan kurtulmanın yolu ise acilen tedavi almak ve yeni bir estetik işlem yaptırmamak.

Estetik Bağımlılığına Dikkat, Güzel Olayım Derken Canınızdan Olmayın…

Bilinçli yapılmayan ve sırf alışkanlıkla, bağımlılıkla yapılan estetiklerin hem güzellikte etkili olmayacağı gibi sağlıkta da olumsuz etkileri olacaktır. Bu yüzden kadınlarda bilhassa artan estetik ameliyatları yüzünden bir takım kişiler estetik olmadan duramıyor. Bu tarz kişilere yapılan eleştiriler ise fayda vermezken, bu tarz kişiler “Ne olacak yani tabuta da çirkin mi gidek” gibi yorumları ile durumun vahim olduğundan habersiz tavırları ile herkesi şaşırtıyor.
Bu tarz kimselerin sürekli işlem görmesinin yan etkileri sonucunda güzelliklerinde de sıkıntılar baş gösteriyor. Her defasında oluşabilen bu yan etki ile ayrı bir estetik için uğraşan bu kişiler sağlığını bozuyor ve farklı sağlık problemleri ile karşı karı kalıyorlar. Özenti sonucunda başlayan ve örnek dudak, burun gibi bölgeler için kendisine bu işlemi uygulatan kişiler zamanla kendini kaybediyor ve bu işlemler yüzünden sağlıklarını tehlikeye atıyorlar.
En sık yaptırılan estetik ameliyatı ise dudak estetik ameliyatı olarak dikkat çekerken, diğer yaygın uygulanan işlem ise botoks olarak dikkat çekiyor. Milyar dolarlar harcanan bu işlemlerin belli seviyede kalınması için çalışma başlatan ülkelerinde varlığı biliniyor. Sağlığın öncelikli korunması kapsamında bazı ülkeler de de bu tarz çalışmalar gündeme gelebilir. Ülkemizde diğer ülkelere kıyasla fazla sıkıntı gözükmese de estetik ameliyatların her yıl katlandığı biliniyor. Sürekli estetik ameliyatı henüz yaşanmamış gözükse de ülkemiz de bu problemin görülme olasılığı bir hayli fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir