dhi yöntemi

Saç Ekiminde Geliştirilen En İyi Yöntem: DHİ…

Saç ekiminde son zamanlarda gelişen teknolojiye bağlı olarak en hızlı sonuç veren sistem DHİ ile saç ekimi yöntemi oldu.

DHİ Saç ekimi Yöntemi Nedir, Nasıl Yapılır?

Fut tekniğinden sonra geliştirilen, Fue tekniği ile adeta devrim yaşanmış ve saç ekimi hemen hemen her hastaya uygulanabilir hale gelmişti. Ense kökleri yanı sıra göğüs ve farklı bölgelerden de dönerler kullanılmaya fue tekniği ile başlamıştı. Fue tekniğinin ilerlemesi soncunda da karşımıza DHİ tekniği çıktı ve bu teknik de adeta çığır açmış durumda.
DHİ saç ekimi tekniği ile artık işlemler daha az seansta ve cerrahi işlem yani kesikler olmadan, neşter vurulmadan pratik kalem ler ile yapılabiliyor. Böylece hem örnek alıncak olan bölge daha temiz sorunsuz kalırken hem de ekim yapılacak bölge daha temiz kalıyor ve daha hızlı adaptasyon süreci başlıyor.
Bu teknik ile birlikte saç ekimi sonrası süreç eskiye oranla yarıdan fazla iyileşme hızı oranı sağladı. İnsanların günlük işlerinden geri kalmamasını da sağlayan bu teknik ile birlikte saç ekimi işlemi daha çok insana uygulanabilir oldu. Saç ekiminde DHİ yöntemi fiyatlandırması ise 2500 ile 4 bin Euro arası ülkemizde değişim gösteriyor. Bu işlemin yapılması ve sonucu açısından gösterdiği tablo dünya genelinde dikkatleri üzerine çekerken, tekniğin geliştirilmesi çalışmaları da bir yandan devam ediyor.
Traşsız ve ya traşlı olarak uygulanabilen bu saç ekim yöntemi sayesinde kişiler günlük hayatından uzaklaşmadan saçlı hayatına daha çabuk girebiliyor ve daha hızlı büyüyen saç kökleri ile saç ekiminde adeta devrim sürecini başlatıyor. Bunun yanı sıra alınan saç köklerinin saç ekiminde ki önemi unutulmamalıdır. Yani döner olarak kullanılan saç kökleri ne kadar sağlam ve çok olursa saç ekimi işlemi o kadar yararlı ve etkili sonuçlar olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir