Kadınların En Sık Tercih Ettiği Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

Kadınların En Sık Tercih Ettiği Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

Erkeklerin daha çok korkulu rüyası olan saç dökülmesi ve kellik sorunu; erkekler kadar olmasa da kadınlarda da görülmektedir. Saç dökülmesi erkekler kadar yaygın olsa da, kellik sorunu erkeklere kıyasla oldukça azdı. Saçlarının bazı bölgelerinde kellik oluşan kadınlar ise erkeklere kıyasla çok daha fazla sıkıntılar yaşayacaktır. Bu yüzden saç ekiminde kadınların tercih ettiği yöntemin bilinmesi oldukça önemlidir.

Kadınlar Hangi Saç Ekimi Yöntemini Tercih Ederler?

Bu sorunun cevabı aslında istek ve taleplerde saklı olacaktır. Yani kadınlar saç ekimini traşlı bir biçimde yaptırdığı taktirde; uzun süre boyunca traşsız kalmayı doğal olarak göze alamazlar ve bu yüzden fue tekniklerinden traşsız fue tekniği ile saç ekimi yaptırmayı düşünürler.
Kadınlar böylece traş olma zahmetinden kurtulur ve evcut stillerini de aynı zamanda korurlar. Bu sistem elbette kadınlar açısından en sık tercih edilen yöntemdir. Avantasları yanı sıra dezavantajları da olsa; kadınlar için traşsız saç ekimi en önemli konu olacaktır.
Bu sistemin dezavantajı ise doktorun fazla uğraşması operasyonun diğer yöntemlerden fazla sürmesidir. Kadınlar ise buna genelde buna katlanır ve alacağı sonuçlar bakımından bu sistemi hep birincil olarak tercih ederler. Bu sistemi yaptırdığınızda bilmeniz gereken en önemli konu ise doktorunuzun yeteri kadar tecrübeye ve uzmanlığa sahip olmasıdır. Ne kadar tecrübeli bir doktorsa o kadar hızlı ve güvenli ayrıca etkili sonuçlarla saç ekimini yaptırabileceksiniz.
Saç Ekiminde en sıkıntı dönem ise saç ekimi sonrası yaşanan yeni köklerde ki sivilcelerdir. Buda zamana bağlı olarak azalacak ve gerektiğinde ilaç desteği ile rahat atlatılacak bir konudur. Kadınlar için saç erkeklerden çok büyük öneme sahip olduğu için bu sorunu yaşayan kadınlar estetikte tereddüt etmezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir