karbon peeling kac seans

Karbon Peeling Nedir? Karbon Peeling Yaptıranlar ve Yorumları

Karbon Peeling Yaptıranlar ve Yorumları

Karbon Peeling özellikle yüzlerde bulunan lekeler, siyahlıklar için yapılan bir cilt bakım üründür. Ölü deriyi temizlemek ve lekelerden kurtulmak için Karbon peeling yaptıran kişilerin ve bu uygulamayla ilgili yorumlarını okuyabilirsiniz.

 • Kevser S.

Rejuvent Estetik’te Ali Osman Apaydın vasıtasıyla bu işlemle tanıştım. Kendisi analizden sonra hydrafacial ve karbon peeling yaptırmamı uygun gördü. İlerleyen günlerde kendisine h100 aşısı için de gideceğim. Süpersinizzzz.

 • Cemre Karaca

3. Seanstan itibaren etkilerini görmeye başladığım uygulama. Bazı kişiler karbon peelingten memnun kalmamış ama ben çok memnunum. Bu hafta 4. seansıma gideceğim. Gideceğim günü iple çekiyorum.

 • Buket Hanım

Yüzümdeki lekeler sebebiyle karbon peeling yaptırmaya karar verdim. Araştırma sürecinden sonra karşıma rejuvent klinik çıktı. İşlemi yaptırdıktan sonra Dr. Altuğhan Cahit Vural’la da tanışma fırsatı buldum. Aklımdaki bütün soruları yanıtladı. Kendisine buradan teşekkür ederim.

 • Sibel A.

Nişantaşı Apaydın Estetik’te yaptırdığım işlem 🙂 Biraz reklam gibi oldu ama olsun sonuna kadar hakediyorlar burayı buldum ya artık bir daha başka yere gitmem. konuya dönersek karbon peeling yaptırmak isteyenler düşünmeden yaptırsınlar.

 • Nermin Ç.

Ali Osman hocam yaptırmamı önerdi. Sonuçlar tatmin edici diyebiliriz. Biraz cilt yapısına göre işlem tercih etmek gerekiyor sanırım. Doktorumun önerisine uydum ve memnun kaldım.

Karbon peeling yaptıran kişilerin yorumlarını okudunuz. Siz de karbon peeling ile ilgili deneyelimlerinizi ve sorularınızı yazımızın sonundaki formla paylaşabilirsiniz. 

Karbon Peeling Nedir?

karbon peeling nedirCilt lekelerinin giderilmesi adına sıkça tercih edilen ve etkili sonuçlar elde edilen karbon peeling yöntemi, diğer estetik işlemlere oranla daha basit olduğundan dolayı özellikle genç yaştaki bireyler tarafından tercih edilmektedir. Ciltteki lekelerden kurtulmak isteyen kişilerin büyük bir kısmı soyma işleminden korktuğundan dolayı ya tedaviyi erteliyor ya da doğrudan vazgeçiyor. Ancak, bireylerde herhangi bir soyma işlemi yapılmasına gerek kalmadan doğrudan yüksek lazer atışları ile yapılan bu karbon yönteminde, korkuları olan kişilerin de çözüm bulması giderek kolaylaşmıştır. Uygulandığı andan itibaren etkisi gözle görülebilir bir hal alan karbon peeling yönteminde, kısa vadede pürüzlerin ortadan kaldırılması sağlanıyor ve kişilere de daha ışıltılı bir cilt sunuluyor.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Karbon peeling yöntemi, Q Switched ND YAG lazerlerinin kullanılarak yapıldığı bir tedavidir. İsminde her ne kadar peeling geçiyor olsa da, burada kesinlikle bir deri soyma işlemi akıllara gelmemelidir. Bu yöntem ile birlikte ciltte meydana gelmiş olan lekelerin giderilmesi, normalinden daha büyük olan gözeneklerin sıkılaştırılması, ciltte yağlanma düzensizliklerinin giderilmesi ve cilt sarkmalarının da önlenmesi amaçlanmaktadır. Herhangi bir iğne müdahalesi olmamasından dolayı da ağrısız olması ile anılmaktadır. Sadece bu sebepten dolayı bile birçok kadının bu tedavi yöntemini tercih ettiği bilinmektedir.

karbon peeling nasil uygulanirKarbon yönteminin uygulandığı bu işlemlerin ilk aşamasında, cildin bir karbon krem ile kaplanması şeklinde işlem sağlanmaktadır. Uygulanacak olan bu krem, gereken enerjinin cilde en yüksek seviyede verilmesi konusunda bir numaralıdır. Bundan dolayı da özel bir karışım ile elde edilmektedir. Özel bir şekilde hazırlanan bu karbon krem, lazer atışlarının yapıldığı zamanda, ısının birden yükselmesi ile birlikte, yüzeyde bulunan deri tabakasının karbon ile birlikte buharlaşmasını, sonrasında da kalkmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte uygulanan lazerin, hücrelerin yenilenmesini sağlamakta olan foto aktivasyon etkisi gerçekleşmektedir. Bu etki ile birlikte, hücrelerde kolajen üretimi tetikleniyor ve elastikiyet de kazandırılmış oluyor.

Ortalama olarak 15 dakika kadar sürecek olan bu işlem ile birlikte, kişilerin günlü hayatında da herhangi bir sorun ortaya çıkmıyor. Çünkü cilde büyük bir zarar verilmediğinden ya da herhangi bir şişlik ya da kızarıklık ortaya çıkmadığından dolayı, bireyler seans sonrasında işlerine devam ediyor ya da sosyal hayatlarına kaldıkları yerden devam edebiliyorlar.

Karbon Peeling Kaç Seans Yapılmalıdır?

karbon peeling kac seansKarbon peeling yöntemini araştıran kişiler, uzmanların vaatleri kadar bu tedaviyi uygulayan ve istediği sonucu alan kişilerin de yorumlarını araştırmaktadırlar. Burada geniş çaplı bir araştırma yaptığımız zaman, kişilerin cilt yapısına göre çok fazla hasar olmadığı durumlarda ilk seanstan itibaren istedikleri sonucu elde ettiklerinden söz edilmektedir. Bu durum hem kullanıcı yorumları hem de uzmanlar tarafından desteklenmektedir.

Kişiler ilk seanstan itibaren her ne kadar istedikleri sonucu elde ediyor olsa da, uzmanlar bu tedavinin ilk seanstan sonra bırakılmaması gerektiğinden söz etmektedirler. Bundan dolayı tedavi olacak olan kişilerin kalıcı ve de uzun süreli bir etki edebilmeleri açısından, en az 1 ya da 2 hafta aralıklar ile birlikte seansları tekrar etmeleri gerektiği, toplamda ise 10 seans tamamlandıktan sonra duruma göre tedaviyi sonlandırmaları gerektiğinden söz edilmektedir. Özellikle cilt yapısı aşırı yağlı olan ya da yağ dengesi sürekli bozulan kişilerin en az 10 seans bu uygulamayı yaptırması gerektiğinden söz edilmektedir.

Hormonal durumlara bağlı olarak da ortaya çıkabilen lekelenme durumu olan melasma durumlarında ise, biraz daha uzun olmak üzere seanslara katılım gösterilmesi gerekmektedir. Bu durum ile karşılaşan ya da melasma riski olan kişilerin, karbon peeling yöntemini en az 10 seans ile uygulamaları ve 10 seans boyunca da uygulama kürü ile işlem yaptırmaları gerekmektedir. Yapılacak olan bu kürden sonra kişilerin 1 ya da 1,5 yıl boyunca herhangi bir seansa girmesine de gerek kalmamaktadır.

Yapılacak olan uygulamalar sırasında ortaya çıkabilecek bir takım yan etkiler de bulunmaktadır. Haricen ortaya çıkabilen bu yan etkilerden ilki ve en çok görüleni, ciltte meydana gelen hafif pembelik halidir. Bunun dışında çok hassas cilt yapısı bulunan kişilerde de çok nadir görülen bölgesel kızarıklıklar ortaya çıkabilmektedir. Ancak, öncesinde yapılan peeling ve uygulama kürü ile bu yan etkiler neredeyse sıfıra indirilmiş durumdadır.

Karbon Peeling İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karbon peeling yöntemi, yan etkisi en düşük olan uygulama yöntemlerinden birisidir. Şuan bazı lazerli işlemler özellikle yaz dönemlerinde tercih edilmezken, bu yöntemde herhangi bir sorun ortaya çıkmamaktadır. Her mevsimde yapılabilen ve koyu cilt yapısında olan kişilere bile uygulanabilen bu yöntem, güvenli olmasının yanı sıra hızlı bir şekilde uygulanabilmekte ve de çabuk sonuç elde edilmektedir. Ancak, yaz aylarında her ne kadar kolay bir şekilde uygulanabiliyor olsa da, kişilerin yaz aylarında dikkat etmesi gereken durumlar vardır. Bu durumların başında ise güneşlenme gelmektedir. Eğer gün içerisinde karbon peeling yaptıracaksanız, kesinlikle o gün tedbir amaçlı olarak güneşlenmemiş olmanız, mecburi durumlarda ise yüksek faktörlü koruyucu kremleri kullanmanız gerekmektedir.

Karbon Peeling Fiyatları

Karbon peeling fiyatları uygulanacak merkeze ve şehire göre 200 TL ile 600 TL arasında değişmektedir.

7 Yorumlar

 1. Ben de karbon peeling yaptırmayı düşünüyorum. Bu güzel yazı için teşekkür ederim.

 2. Karbon peeling nerede yaptırabilirim? Tavsiye verebilecek olan var mı arkadaşlar

 3. Karbon peeling yaptırdım fakat hiç faydasını görmedim

 4. Biricik nikli üye kaç seans girdiniz de sonuç alamadınız bide seans başı ne kadar ücret ödediniz?

 5. Öncesi ve sonrası gibi foto göremedim.. o yüzden kararsızım

 6. Yüzümde bıyık kısmında ağda lekeleri vardı ve çok fazla gözeneklerim vardı mersinde Dr ulaş beye gittim karbon peeling önerdi 6 seans gittim lekelerim neredeyse tamamen gitti gözeneklerim de baya sıkılışma oldu çok memnun kaldım 4 yıl oldu gözeneklerim tekrarda açılmaya başladı yeniden düşünüyorum şu an çalışmadığım için gidemedim:(

 7. tugba baspınar

  Ben de karbon peeling yaptırmak istiyorum bugünkü gittiğim güzellik merkezi cilt kusurum için karbon peelingin yapılması gerektiğini söyledi yüzümde ton eşitsizliği var, 20 günde bir olacak şekilde toplam 6 seans dendi 800 TL pek veresim yok ama ikna edildim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir