Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri

Kirpikler, gözleri ön plana çıkararak daha dikkat çekici ve güzel bir hale getirmektedirler. Her insan kirpiklerinin dolgun ve uzun kirpikler olmasını ister ama maalesef çeşitli sebeplerden dolayı herkes istediği kirpiklere sahip olamamaktadır. genel olarak sağlıklı bir şekilde kirpik uzatmak ve gürleştirmek mümkün olabilmektedir.

Sağlıklı kirpiklere, saçlara ve hatta kaşlara sahip olmak için düzenli ve dengeli beslenmenin önemi oldukça büyüktür. Günlük besinleriniz de yeterli miktarda A, B ve E vitamini kullanmanız durumunda kirpiklerinizin daha sağlıklı olduğunu görebileceksiniz.

Uygulanabilecek diğer yöntemlere değinmek gerekirse, kirpiklerinizi uzatmak ve gürleştirmek için kullanacağınız ürünleri daha rahat bir şekilde kirpiklerinize uygulayabilmeniz için ilk olarak bir fırçaya ihtiyacınız olacaktır. Bu fırça rimel fırçasına benzeyen herhangi bir fırça olabilir. Bu fırça sayesinde kullanacağınız ürünleri kirpiklerinize daha kolay bir şekilde sürebilecek ve etkisini görebileceksiniz.

Kirpiklerin daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilmesi için uzmanlar tarafından tavsiye edilen en etkili yollardan birisi kirpiklere badem yağı sürülmesidir. Kirpiklerinize badem yağı sürerek kırılmasını ve dökülmesini önleyebilirsiniz. Aynı zamanda yeşil çayı kirpiklerinize sürmeniz de, kirpiklerinizin uzamasını harekete geçirecek yöntemlerden biridir.

Kirpiklerinizin uzamasını istiyorsanız günde en az iki kere kirpiklerinizi fırça ile tarayın. Bu tarama sırasında fırçaya bir iki damla E vitamini yağı damlatırsanız kirpiklerinizin sağlıklı bir şekilde uzamaya başladığını görebilirsiniz. E vitamini kullanmak; kirpik, kaş ve saç bakımında oldukça etkili ve birçok kişi tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Eğer E vitamini kullanmak istemezseniz bunun yerine vazelin de kullanabilirsiniz.

Her derde deva olan zeytinyağı, kirpiklerin uzatılması için de kullanılmakta olan bir üründür. Zeytinyağını pamuğun üzerine bir iki damla olacak şekilde damlatıp kirpiklerinize masaj şeklinde uygulayarak kirpiklerinizi uzatabilirsiniz. Bu yöntemlerin düzenli olarak uygulanması gerekmektedir.  Aksi takdirde kesin bir sonuç alamayacağınızı bilmeniz gerekir. Doğal yöntemlerle kirpik uzatma yollarına başvurulabilir.

Kirpiklerin bakımıyla ilgili en önemli konulardan biri de makyajdır. Makyaj yaparken cildinize zarar vermeyecek ürünleri tercih etmelisiniz. Kirpiklerinizin zarar görmemesi için makyajınızı silmeyi kesinlikle unutmamalısınız. Makyajınızı silerken, kirpiklerinizin dökülüp kırılmaması için oldukça hassas davranmalısınız.

Kirpik Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Kirpik bakımınızı gerçekleştirirken doğal ürünler kullanmaya dikkat etmelisiniz. Bu ürünlerin yanı sıra kirpik kıvırma aletini kullanmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu aletin kullanımı kirpiklerinizin kırılmasına ve zarar görmesine sebep olmaktadır. Bu aleti ne kadar az kullanırsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Ayrıca mecbur kalmadıkça maskara kullanmamalısınız. Kirpiklerinizin daha çabuk uzaması ve gürleşmesi için makyaj malzemelerinin kullanımı azaltılmalıdır. Çünkü kirpiklerinizde makyaj varken kirpiklerin nefes alması zorlaşır. Bu sebeple makyajınızı temizlemeli ve kirpiklerin nefes almasına olanak sağlamalısınız. Uygulayacağınız yöntemlerin düzenli bir şekilde yapılması son derece önemlidir. Aksi takdirde kesin bir sonuç elde edemeyeceğinizi bilmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir