Makyaj Malzemeleri Ve Kullanımı

Makyaj Malzemeleri Ve Kullanımı birçok kadın tarafından tercih edilmektedir.Makyaj malzemeleri hemen hemen bütün kadınların çantasında bulunan ve güzelliklerini kusursuzlaştıran kozmetik ürünlerdir. Her kadın mutlaka makyaj yapmayı sever.Bazıları hergün bazılarıda ara sıra makyaj yaparlar. Makyaj malzemeleri kullanım oranı artıkça  çeşitleride artmıştır. Bu malzemeler her makyaj yapımında  kullanılmasa da gerekli temel olanları  her makyajda kullanılır.Makyaj yapma sırasını ayarlayabilirseniz hem  zamandan kazanabilir hemde ayna karşısından mutlu ayrılabilirsiniz. Makyaj önceliği her zaman temiz ve nemli cildi ayarlamaktır.

ü

 

İşte Makyaj Malzemeleri ve Kullanım Sıraları…

Fodöten;

Fondötenin görevi, cildin renk tonunu eşitlemek ,yanaklarda ve burun kenarlarında oluşan lekeleri tamamen aynı renge  getirmek. Fondötenin doğru kullanımı, nemli  sünger veya makyaj fırçası ile yüze uygulamaktır.

Kapatıcı;

Fondötenden tam anlamıyla kapatamadığı lekeleri  kapatıcı ile  kapatmak ve cildi makyaja hazır hale getirmek kapatıcının görevidir.

Kaş kalemi ;

Kaş kalemi ile dökülen kaşların arasını doldurmak ve bozuk şekilli kaşlarda düzeltme yaparak kusursuz bir makyaja kavuşabilirsiniz.

Far;

Göz makyajına far ile başlanılır ve genelde toz far önerilir.Göz farı gözlerin öne çıkmasını sağlayan önemli etkenlerden biridir.

Göz Kalemi veya Eyeliner;

Göz çevresini daha belirgin hale getirmek için kullanılır.Genelde siyah renk kullanılsa da göz rengiyle uyumlu kullanmak daha etkilidir.

Maskara;

Göz makyajınızı belirginleştirmek ve gözlerinizi olduğundan daha büyük görünmesini sağlayan en kurtarıcı makyaj malzemesidir. Daha hacimli ve dolgun kirpiklere sahip olmak isterseniz maskaranızı iki kat sürmeniz yeterli olacaktır.

Allık;

Yüz hatlarını belirginleştirerek daha fresh bir görünüme kavuşmak için kullanılır.Makyajınızı daha ışıltılı hale getirmek istiyorsanız allığı şakak kemiklerinden başlayarak sürmelisiniz.

Aydınlatıcı;

Genelde kadınlar cildin daha genç  olması için elmacık kemiklerinin üst kısımları, burun kemikleri ve dudak burun arasında kalan kısımlara uygularlar.

Dudak Kalemi;

Dudak makyajına önce dudak kalemi ile başlarsanız ruj sürerken taşma yaşamazsınız.Ruj ile aynı renkte dudak kalemi ile dudak çevresi çizilir, böylece daha doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Ruj;

Ruj, makyajı ortaya çıkaran tamamlayıcı ve en çok kullanılan kozmetik ürünüdür.Dudağın ortasından kenarlara doğru dudak çizgisinden taşırmadan sürülür.

Parlatıcı;

Dudak parlatıcısı rujdan sonra tamamlayıcısı olarak bilinir. Ruj kullanmak istemeyenler, renksiz dudak parlatıcısı kullanarak canlı dudaklara sahip olabilirler.

One comment

  1. Ben Azranur Köse

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir