piezo burun estetiği yaptıranlar

Piezo Burun Estetiği Yaptıranlar

Piezo Burun Estetiği Yaptıranlar

Piezo Burun Estetiği yaptıranlar ve yorumlarına bu yazı üzerinden ulaşabilirsiniz. Piezo Burun Estetiği Yaptıranlar yorum yazdıkça bu yazı güncellenecektir. Piezo Burun Estetiği Yaptıranların deneyimlerini tarafsız olarak okuyabileceksiniz.

Piezo Burun Estetiği Nedir?

Burun, insan vücudunun en önemli yapılarından ve organlarından biridir. Solunumu son derece kolaylaştıran bu organa gelebilecek en küçük hasar veya anatomik yapılarda meydana gelen rahatsızlıklar, vücudu bir bütün olarak etkiler ve yaşam kalitesi, buna paralel olarak düşer. Bununla beraber son dönemlerde tıp tekniklerinin artmasıyla beraber burundaki estetik kaygılar da azalmış oluyor. Bu yöntemlerden biri olan piezo burun estetiği ile beraber düzgün bir müdahale süreci ortaya çıkacaktır. Son zamanların en etkili ve başarılı uygulamalarından biri olan piezo burun estetiği, nazal kemiği ve ilgili yapıları uygulama sırasında şekillendirmede kullanılan yöntem olarak tanımlanır. Piezo burun estetiği, elektrik enerjisini tamamen ultrasona dönüştüren, gerektiğinde kemik şekli ile kalınlığını değiştiren ve hatta diğer hassas burun dokularını herhangi bir sorun oluşturmadan kesen bir sistemdir. Piezo burun estetiği, kemik şeklini değiştirmek için 25-29 kHz frekansta ultrasonik titreşimler kullanırken mukoza, damar, cilt ve sinir gibi 50 kHz’in üzerindeki frekanslarda etkilenen tüm yumuşak dokuları ise korur.

Piezo Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde hastalar, uygulamanın yapılacağı sağlık kuruluşunun yeterli düzeyde steril koşullara sahip olduğuna dair detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmalıdırlar. Bununla beraber uygulamayı yapacak olan uzman hekim hakkında da detaylı bilgi edinmelidirler. Uygulama, lokal anestezi ve sedasyon altında yapılabileceği gibi genel anestezi kullanılarak da yapılabilir. Piezo burun estetiği, kemiklerin kırılması yönteminden ziyade kemiklerin estetik bir şekilde şekillendirilmesini sağlar. Bu uygulama ile beraber çok kısa bir zamanda başarılı sonuçlar alınır. Uygulama sırasında burundaki estetik olmayan kemik görüntüsü tamamen giderilir. Piezo burun estetiği uygulaması ile yapılan kemik şekillendirme işlemi, burnun estetik bir görünüme sahip olması için gerçekleştirilir. Böylece hastaların burun yapılarına dair estetik kaygılar da giderilmiş olur. Bu uygulamada kemiğin yenilen şekillendirilmesi sırasında hastanın yüz anatomisi özellikle dikkate alınır. Doktor tarafından uygulama öncesinde belirlenen yüz estetiğine en uygun olan burun şekli elde edilmiş olur.

piezo burun estetiği yaptıranlar

Piezo Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Bu uygulamanın çok gelişmiş olması, birçok avantaj sunar. Piezo burun estetiğinin avantajları arasında genel olarak şu unsurlar yer alır;

 • Morluklar ciddi oranda azalır.
 • Kanama sorunları giderilir.
 • İyileşme ve toparlanma süresi oldukça kısadır.
 • Olası şişlik ve ödemler diğer uygulamalara nazaran çok az görülür.
 • Kemik çevresindeki dokular hiçbir şekilde zarar görmez.
 • Hastalar, sosyal aktivitelerine kısa sürede dönebilir.
 • Bu uygulamadaki yan etkiler ve olası riskler diğer uygulamalara göre oldukça nadirdir.
 • Hastaların istediği gibi kesi yapılabilir ve bu şekilde en ideal burun şekli kolaylıkla elde edilmiş olur. Tüm bunlarla beraber hastalarda, uygulama sonrasındaki burun yapılarına dair sorunların oluşma olasılığı da son derece düşüktür.
 • Özellikle rinoplasti olarak bilinen burun estetiği operasyonu sonrası yaşanabilen morluk, ağrı ve ödemlerden çekinen kişiler, piezo burun estetiği uygulamasını tercih edebilirler.

Piezo Burun Estetiğinde Ödem Veya Morluk Oluşur Mu?

Rinoplasti uygulamalarının ardından ödem ve morlukların meydana gelmesi çok olasıdır. Piezo burun estetiğinde ise amaç sadece kemik şekillendirme olduğu için morluk veya ödem oldukça hafif ve kısa süreli bir şekilde ortaya çıkabilir. Uygulamada damar hasarı ve yumuşak doku zedelenmeleri olmayacağı için ödem ve morluklar da oldukça kısa bir zamanda tamamen ortadan kalkacaktır. Hastaların bu gibi yan etkilerde herhangi bir tedavi yoluna başvurmaları, krem veya ilaç kullanmaları gerekmez. Son derece hafif bir şekilde görülecek olan bu yan etkiler kendiliğinden kaybolacaktır.

Piezo Burun Estetiğinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Piezo burun estetiğinden sonra dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır;

 • Uygulama sırasında doktor tarafından silikon tamponlar kullanılmaktadır. Bu medikal tamponlar, nefes alışverişlerinde olası bir soruna yol açmaz. Uygulamadan 6-7 gün sonra tampon çıkarılır. Nefes alışverişlerinde sorun yaşayanhastaların mutlaka doktora danışmaları gerekir.
 • Uygulamadan sonra buz kompres uygulamak rahatlama sağlar.
 • Uygulamadan sonraki 7 gün boyunca hastaların istirahat etmeleri gerekir. Sosyal aktivitelere kısa sürede dönülebilir. Ancak bu noktada da bazı unsurlara dikkat etmek gerekir.
 • Yoğun fiziksel güç gerektirmeyecek şekilde çalışan hastalar, uygulamadan 6-7 gün sonra iş hayatlarına dönebilirler.
 • 1-2 ay boyunca güneş ışınlarına doğrudan maruz kalınmamalıdır.
 • 1 ay boyunca deniz gözlüğü takılmamalıdır.
 • Bol miktarda su içilmeli ve vitamini yüksek gıdalar tercih edilmelidir.

 

 

 

 

2 Yorumlar

 1. piezo burun estetiği 60 yaşındakilere uygulanırmı ve bedeli ne kadardır.ben 3 defa değviasyon ameliyatı oldum.sebebi kemikleri tam olarak almamaları tabiki sonra haddlerini öğrendiler ve bu günki son şekline kavuştum.bir sorunu olabilirmi piezo tekniği için bedeli nedir?ankarada şubeniz varmıdır.

  • Slm ameliyat olalı 2 ay oldu burun ucundaki iç kısmın gözükmesi rahat edici ilgili doktor normal diyor anlaşamadık bu teknik ile burun ucu çalışması olurmu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir