siyah yüz maskesi

Siyah Yüz Maskesi Evde Nasıl Yapılır?

Yağlı, sivilceli ve siyah noktalı cilde sahip olanlar siyah yüz maskesi ile cildinizde ki tüm kusurlardan kurtulabilirsiniz. Yüzün T bölgesinde oluşan bu siyah noktalar aslında hormonlara bağlıdır. Siyah maske kullanımı ile siyah noktalar zamanla kaybolur ve cilt sağlığına kavuşur. Ciltte ki gözeneklere nüfuz eden bu maske kirleri ve yağları söker atar.

Kimyasal madde içermeyen ve yan etkileri olmayan bu maske oldukça ucuz fiyatlara satılmaktadır. Süt, aromasız jelatin ve etkinleştirilmiş karbon bileşenlerinden oluşan cilt maskesi cilde kolaylıkla uygulanır ve kolaylıkla temizlenir.

Siyah Cilt Maskesi Faydaları Nelerdir?

  • Cildin sıkılaşmasını sağlar. Ölü hücrelerden arındırır ve yağ oluşumunu düzenleyici etkisi vardır. Cildi pürüzsüz yapar ve sıkılaştırır.
  • Cilt için gereken antioksidan bileşenlerini ve amino asiti sağlayarak hücre yenilenmesini destekler. Bu sayede erken yaşlanmayı ve kırışıklığı ortadan kaldırır.
  • İçeriğinde ki etkileştirilmiş karbon sayesinde cilde detoks etkisi yapar. Sivilceleri, siyah noktaları ve cilt kusurlarını giderir.
  • Ciltte ki yağ bezelerinde ki sebum üretimini kontrol eder ve gözeneklerin genişlemesini önler.

Evde Siyah Maske Yapımı

Hafta da iki defa yapabileceğiniz bu basit cilt maskesi kozmetik, eczane ya da aktarlardan alacağınız etkinleştirilmiş karbon maddesi ile yapılabilir.

İçeriğinde ki malzemeler nelerdir?

10 gram aromasız toz jelatin (1 çorba kaşığı)

30 gram az yağlı süt (3 çorba kaşığı)

1 kapsül etkinleştirilmiş karbon

Bir kase içerisine 1 çorba kaşığı toz jelatini boşaltın ve içerisine az yağlı sütten 3 çorba kaşığı ekleyin. Silikon bir kaşık ile topaklanmasını giderene kadar karıştırın. Bu karışımı mikrodalga fırına koyun ve 20 saniye kadar ısıtın.

Fırından çıkardıktan sonra içerisine 1 kapsül etkinleştirilmiş karbonu ekleyin. Karıştırın ve 10 dakika kadar dinlendirin.

Karışım siyah macun haline geldiğinde cilde sürülmeye hazırdır. Yüzünüzü sabun ile temizleyin ve siyah maske karışımını göz çevresi hariç diğer her yere sürün. Fırça kullanabilir ya da elinizle cilde kalın bir tabaka halinde sürebilirsiniz.

Yaklaşık yarım saat kuruyana kadar bekletin. Sertleşen bu maskeyi elinizle cildinizden soyarak çıkarın. Ardından ılık su ile durulayın ve cildinizi nemlendirin. Maskeyi haftada 2 kez olacak şekilde cildinize sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir