Somon Dna Nedir? Somon DNA Yaptıranlar ve Yorumları

Somon DNA (Gençlik Aşısı) Yorumları

Somon Dna kullanan kişilerin yorumları geldikçe sitemizde güncellenecektir.

 • Aysu Aydın

Gençlik aşısını uygulattığım ilk günden beri etkisini görmekteyim. Asıl etkiyi 2 hafta içerisinde görmeye başlıyormuşuz. Sonuçlarını buradan paylaşacağım. Ama uygulatmak isteyen herkese tavsiye ederim. Dr. Cahit Vural’a emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim.

 • Sinem Kamer

45 yaşındayım. Özellikle son yıllarımda cildimin oldukça yıpranmaya başlandığını hissetiğim için somon dna yaptırmaya karar verdim. İyi bir araştırma sürecinden sonra rejuvent klinikte yaptırdım. Sonuçlar kesinlikle muazzam. Şimdiden 4 – 5 yaş gençleştiğimi söylüyorlar. Adı üzerinde gençlik aşısı 🙂

 • Sunay H.

Somon DNA gençlik aşısıyla tanışmam bir arkadaşım vasıtasıyla oldu. Cahit Hoca’da çok ilgili ve çok düzgün birisi. Bence yüzünde yaşlılık belirtileri olanlar düşünmeden yaptırmalı.

Somon DNA Gençlik Aşısı yaptıran kişilerin yorumlarını okudunuz. Siz de somon dna ile ilgili deneyimlerinizi ve sorularınızı yazımızın sonundaki form aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

İlerleyen yaş ve çevresel faktörlere bağlı olarak kişilerin cilt kalitesinin bozulduğu bilinmektedir. Kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor olsa da, bu durum özellikle kadınların korkulu rüyası olarak nitelendirilebilmektedir. Bu durumun bilimsel boyutuna baktığımız zaman, ciltte bulunan kollajen ve elastik liflerin zamanla parçalandığı ve vücudun kendisinde bulunan hyalüronik asit miktarının ve işlevinin de değiştiğinden söz edebiliriz. Bu duruma yaş sınırı eklendiğinde ise, 30 yaşından sonra her bireyde ortalama olarak yıllık %1 oranında bir kollajen kaybı yaşandığını söyleyebiliriz. Durum böyle olunca da cildin daha mat bir hal alması, kuruması ve elastikiyetinin de bozulduğundan söz etmek mümkündür. Ciltte meydana gelen doğal deformasyona son vermek ve bireylerin daha genç bir cilde sahip olmaları için ise, somon DNA tedavisi adı altında bir uygulama bulunmaktadır.

Somon DNA (Gençlik Aşısı) Tedavisi Nedir?

Somon DNA tedavisi, çevresel ya da kalıtsal durumlardan dolayı sağlığını kaybeden cildinizin eski haline gelmesi adına geliştirilmiş olan bir tedavi yöntemidir. Şuan ülkemizde çok yaygın bir şekilde kullanılmakta olan bu tedavide, birkaç farklı molekülü içerisinde barındırmaktadır. İçeriğine baktığımız zaman hyalüronik asit ve polinükleotidlerin karşımıza çıkmaktadır. Bu moleküllerin vücuda zerk edilmesi ile de tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Moleküllere baktığımız zaman, polinükleotidler olarak belirtilen molekülün, aslında tamamen doğal olan somon balığı sperminden elde edildiğini söyleyebiliriz. Doğal olması ve cildin daha genç görünmesi açısından çok önemli olan bu molekülü destekleyici nitelikte de hyalüronik asit uygulanmaktadır. Hyalüronik asit ise, insan vücudunun bağ dokusunun temel maddesi olması ve vücut nem dengesini de sağlaması ile bilinmektedir.

Somon DNA (Gençlik Aşısı) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Somon DNA tedavisi, yukarıda belirttiklerimizden de anlaşılacağı gibi, kişilerin cildinde meydana gelen bozuklukları gidermek adına kullanılan doğal yöntemlerden birisidir. Farklı moleküllerden elde edilmesine rağmen, içeriğinin tamamen doğal olmasından dolayı, yan etki riski oldukça düşük bir tedavi yöntemidir. Uygulanması her ne kadar kolay olsa da, kişilerin bu tedaviyi yaptırmadan önce, uygulamayı yapacak olan kişinin bu konuda tecrübeli olup olmadığına hem de daha önce bu tedaviyi yapıp yapmadığını araştırmaları gerekmektedir.

Tedavinin uygulama aşamasına baktığımız zaman, kesinlikle ağrısız ve sızısız bir dönem olduğunu belirtmeliyiz. Kişilere tedavinin uygulanacağı zaman, ilk başta uygulama yapılacak olan alana uyuşması için bir tedavi uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulama, ortalama olarak 35 dakika kadar sürmekte ve tedavi alanında his kaybı olmasına yol açmaktadır. Bu sayede özellikle iğne korkusu olanların da tedaviyi yaptırabilmesine olanak sağlanmaktadır.

somon dna nasıl uygulanırUygulama yapılacak olan bölge uyuşturulduktan sonra, çok küçük boyutlardaki iğneler ile cilt altına enjeksiyon yapılarak tedaviye başlanacaktır. Burada iğnelerin boyutu son derece küçüktür. Bundan dolayı uygulama bölgesi uyuşturulmasa bile kişilerin herhangi bir ağrı hissetmesi mümkün değildir. Cilt altına yapılacak olan bu enjeksiyonlarda, belirli seanslar planlanmaktadır. Çünkü, yapılacak olan her enjeksiyonda önce 1 seans hyalüronik asit uygulaması yapılırken 1 seans da Somon DNA uygulaması yapılmaktadır.

Hem basit hem de oldukça kısa sürede tamamlanacak olan somon DNA tedavisi için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar da bulunmaktadır. Eğer tedavi yapılacak olan kişinin uygulama yapılacak olan cilt bölgesinde herhangi bir cilt enfeksiyonu varsa, tedavi yapılamayacak ve öncesinde bu enfeksiyonun giderilmesi için bir uygulama yapılacaktır. Bundan dolayı, kişilerin tedavi öncesinde cilt bakımı ve sağlığına da dikkat etmesi gerekmektedir.

Somon DNA (Gençlik Aşısı) Tedavisi Ne Zaman Etki Eder?

somon dna yaptıranlar

Somon DNA tedavisi genellikle haftada 1 veya da 15 günde 1 olacak şekilde kişilere uygulanmaktadır. Burada seans sıklığı cildin durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Toplamda 4 seans olarak yapılacak olan bu tedavide, asıl merak edilen konu, tedavinin ne zaman etki sonuçlarını göstereceğidir. Yapılan bu uygulama öncelikle kısa sürede etki sağlamamaktadır. Kısa seanslar ile toplamda 4 seans sürecek olan bu tedavide, asıl sonucun 4 ile 6 ay arasında alınacağı bilinmektedir. Tedavi sonrasında geçecek olan bu süre, özellikle kişilerin yaşına göre uzayıp kısalabilmektedir. Çünkü, cilde enjekte edilen moleküller, cildin kendini yenilemesi konusunda destek olacaktır. Bu da yaş olarak genç olan kişilerde sürecin daha da kısalmasına neden olmaktadır. Tedavi sonrasında elde edeceğiniz pürüzsüz ve genç cildinizin ise, ortalama olarak 1 yıllık bir kalıcılığı bulunmaktadır. Bundan dolayı, kişilerin tedaviyi tekrar ettirmesi gerekmektedir.

Somon DNA Tedavisi Kimlere Yapılmaz?

Somon DNA tedavisi, genellikle alerjik bir duruma yol açmamaktadır. Ancak, tedaviyi geliştiren ve uygulayan uzmanların görüşlerine baktığımız zaman, bazı durumlarda tedbirli davranıldığı ya da uygulamanın tavsiye edilmediğini görmekteyiz. Bu durumlar ise şu şekildedir.

 1. Diyabet hastalığı
 2. Damar tıkanıklığı
 3. Felç geçmişi olan kişiler
 4. Kan pıhtılaşmasında sorun olan kişiler
 5. Kalp hastalığı
 6. Hamileler

Eğer yukarıda belirttiğimiz durumlar sizde bulunuyorsa ve uzmanınız tedavi yapma konusunda çekimser davranıyorsa, ısrarcı olmamalı ve bunun yerine çözüm yolları aramalısınız. Bunun için de uzman bir hekimden onay almanız gerekmektedir.

somon dna yorumları

Somon DNA (Gençlik Aşısı) Yaptıranlar

Somon DNA yani başka bir deyişle gençlik aşısı yaptıran kişilerin çok büyük bir bölümü tedavi sonucu memnun kalmışlardır. Özellikle orta yaş ve üzeri kadınlarda oluşan kırışıklık ve cilt yıpranmalarına karşı oldukça faydalı bir işlem olan somon dna çok kısa bir süre içerisinde kadınların vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Somon DNA (Gençlik Aşısı) Fiyatları

Somon DNA Fiyatları işlemi uygulayacak ekip, işlemin uygulanacağı yer ve şehire göre değişmekle birlikte 300 TL ile 1200 TL arasında değişmektedir.

3 Yorumlar

 1. Somon DNA internette 200 liraya satılıyor.hangi kliniğe gitcez.cilt doktoru muayenehanesinemi alıp gitcez.200 de o enjekte ücreti alır 400emi mal olur

 2. Somon DNA internette 200 liraya satılıyor.hangi kliniğe gitcez.cilt doktoru muayenehanesinemi alıp gitcez.200 de o enjekte ücreti alır 400emi mal olur kendimiz enjekte edemiyormuyuz

 3. Somon Dna cilt altina yapilirken caniniz aciyor mu? Ben yaptirdim inanilmaz canim acidi ilac yakiyor dediler tuzluserum mu enjekte ettler acaba diye dusunmeden edemedim.Aci esigim cok yuksek.olmasina ragmen enjeksiyon sirasinda duydugum acinin tarifi yok ustelik uyusturucu kremde surduler.Bana bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir