Gençleştiren makyaj yöntemleri

Gençleştiren Makyaj Yöntemleri

Gençleştiren Makyaj Yöntemleri

Makyaj malzemeleri artık eskisinden çok daha kaliteli ve cilde herhangi bir zarar vermemesinden dolayı tercih edilmektedir. Yaşlanmanın etkilerine karşı en etkili yöntemlerden biri de makyajdır. Kaliteli makyaj malzemeleri ve bazı makyaj hileleri ile olduğunuzdan çok daha genç ve güzel görünebilirsiniz. Öncelikle bunu sağlayabilmek için doğru ürünleri tercih etmeniz ve her ne kadar pahalı olsa dahi en başta sağlığınız için kaliteli makyaj malzemelerinden vazgeçmemelisiniz. Doğru malzeme seçimlerinden sonra gelelim gençleştiren makyaj yöntemleri nelerdir, hangi tonlar tercih edilmelidir?

Gençleştiren makyaj yöntemleri

Fondöten Seçimi

Makyaj malzemelerinde en önemlisi kesinlikle fondöten, genç göstermek için de kullanacağınız fondötenin rengidir. Fondöten seçimi yaparken mutlaka sarı tonlarına ağırlık vermeniz gerekmektedir. Çünkü sarı tondaki fondötenler daha sıcak bir görünüm elde etmenizi sağlarken, daha açık tonların aksine cilt kusurlarını örterler. Fondöten sürerken de kesinlikle hafif nemli sünger kullanmanız gerekmektedir. Böylece fondöten inceleşecek ve çok daha doğal bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Toz Makyaj Ürünleri

Hem sağlığınız için hem de genç gözükmek için toz makyaj ürünlerinden kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir. Toz olarak satılan ürünler cildinizde tanecikler bırakacak, gözeneklerinize girecek ve cildinizin temizlenmesini engelleyerek çok daha çabuk yaşlanmanıza neden olacaktır. Bunun yanı sıra ucuz ürünler kullanmaktan da vazgeçmeniz gerekmektedir.

Gözleri Ön Plana Çıkarın

Makyaj yaparken gözler oldukça önemlidir. Gençleştiren makyaj yöntemleri arasında gözlerin daha iri ve güzel görünümü yatmaktadır. Bunu yapabilmek için en başta alta siyah kalem çekmeyi bırakabilirsiniz. Hatta siyah kalemi tamamen bırakmalısınız. Göz kalemi olarak daha çok kahve tonlarını tercih etmenizi öneriyoruz. Gözlerinizin üzerine eyelinerınızı da oldukça ince çekmeniz gerekmektedir. Şayet ince çekemiyorsanız yine kullanmayı bırakabilirsiniz. Makyaj fırçanıza biraz siyah far alarak hafif bir gölge vermeniz yeterli olacaktır. Far kullanımında ise koyu renklerden ve beyaz fardan kaçınmalısınız.

Gençleştiren makyaj yöntemleri

Göz kapaklarınıza daha pudra renkler tercih ederken, göz altlarında ise yine fondöteninizden bir ton açık kapatıcı kullanmalısınız. Şayet kapatıcı tercih ettiğinizde açık renkler kullanırsanız göz altlarınızdaki kırışıklar hemen göze çarpacaktır. Ayrıca oldukça kötü bir görünüme de sahip olursunuz. Kirpiklerinizde ise rimelin topaklanmasına izin vermeyin. Rimel sürerken önce, kirpik kıvırma aleti ile sıkıştırın ve rimeli yalnızca kirpiklerinizin ucuna sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir