Cilt Bakımı Türleri Nelerdir? Nasıl Uygulanmalıdır?

Cilt bakımı gerek sağlık açısından gerek güzellik açısından oldukça önemlidir. Profesyonel cilt bakımı denilince akla ilk olarak kadınlar gelmesine karşın erkeklerin de yaptırması gereken bir bakımdır. Profesyonel cilt bakımı, tıp merkezleri, bakım merkezlerinde özel cihazlar ile sağlanabildiği gibi bunun yanı sıra evde krem ve jeller ile de sağlanabilmektedir. Evde yapılacak olan cilt bakımında günlük yapılacak olan temizleme bakımı dışında haftalık olarak yapılacak maskeler ve aylık olarak yapılacak bakım yağları ve masajlar ile profesyonel cilt bakımı sağlanabilir. Ancak yüzde sivilcelenme, güneş lekeleri, kalıtsal lekeler, renk dalgalanmalarının yok edilebilmesi açısından öncelikle bir uzmana başvurulması gerekmektedir.

Profesyonel cilt bakımı yapılabilmesi için öncelikle yüzde var ise makyaj temizlenmelidir. Makyaj cildin hava almasını önleyeceği için gözeneklerin tıkanmasına ve bununla birlikte gözeneklerin dolmasına ve genişlemesine sebebiyet vermektedir. Yüz makyaj ve kremden arındırıldıktan sonra buhara maruz bırakılarak kapalı ve dolu hücrelerin açılması sağlanmış olup varsa siyah noktaların yumuşamasına yardımcı olmaktadır. Daha sonrasında maske yapılarak bu siyah noktaların yok edilmesine ve gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olunmaktadır. Profesyonel cilt bakımı için son aşama ise azot serumu sürülerek ciltte emilimi sağlanmalı ve sonunda fazlalıklar kâğıt mendiller ile temizlenmelidir. Bu işlemleri uygulamak zor ve karmaşık geldiği takdirde alanında uzman cilt bakım merkezlerine gidilerek yardım alınabilir ya da düzenli olarak bu gibi yerlerde cilt bakımı sağlanabilir.

Günlük yaşantı esnasında fazlasıyla yıpranan ciltler için farklı farklı metotlar uygulamaya koyularak yarar sağlaması beklenmektedir. Bu metotlardan bir tanesi de Amerikan cilt bakımı olmaktadır. Amerikan cilt bakımı profesyonel cilt bakımı ile benzerlik gösterebilmektedir.  Sürekli olarak aktif bir biçimde yaşantısını sürdüren kişilerin cildinin daha kolay toksinlere maruz kalması durumu ile beraber ultraviyole ışınlarından kaynaklı olarak da cildinin zarar görmesi muhtemel bir durum olduğundan dolayı; cildin daha kısa süre içerisinde zarar görmesi sonucu da ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden de farklı farklı cilt bakımı işlemleri önerilerek var olan cilde dayalı yıpranmaların maksimum düzeyde engellenmesi durumu adına girişimlerde bulunacak olan kişiler; Amerikan cilt bakımı yada profesyonel cilt bakımı faaliyetlerinden de yararlanarak; istenilen sonuçlara da birkaç seans sonrasında ulaşabildikleri de gözlemlenebilecek bir durum olarak ifade edilmektedir.

Amerikan cilt bakımı olarak bilinen Hydrafacial MD yöntemi sayesinde cilde dayalı olarak ortaya çıkan tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmaya dayalı bir faaliyet olarak adından söz ettirmektedir. Hemen hemen her soruna aynı anda çözüm bulabilen ve aynı zamanda da bir anti aging uygulaması olarak tabir edilen Amerikan cilt bakımı esnasında cilde uygulanacak olan işlemler kısa süre içerisinde faydasını gösterecek türden olması ile adından söz ettirmektedir. Amerikan cilt bakımı ile cilde dayalı yapılacak olan işlemler sırasıyla temizleme, besleme, nemlendirme, yenileme, soyma, antioksidan koruma ve akne tedavisi olarak bilinmekte olup; bu sürece tabi olan herkesin aynı olumlu sonuçlarla karşı karşıya kalmaları durumu da ortaya çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir