Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Neler, Nasıl Yapılır?

Günümüzde insanlar sağlıklarını ve güzelliklerini koruyabilmek için evlerinde hazırlayabilecekleri karışımlar üzerinden devam ettirme eğilimi göstermektedir. Aynı durum evde diş beyazlatma konusunda da sık bir şekilde rastlanır hale gelmiştir. Evde uygulanabilecek ve bahsedecek olduğumuz beyazlatma rutinleri geçerli uygulamalardır. Fakat uygulamalar hakkında bilinmesi gerekli olan birkaç nokta bulunmaktadır. Öncelikle pek çok birey özellikle ünlüler kadar beyaz dişlere sahip olmak istemektedir. Bu gibi sonuçların evde uygulanabilecek olan yöntemlerle temin edilmesi mümkün değildir. Çünkü ekran önünde bulunan pek çok isim ağız ve diş bakımlarını profesyonel ellere emanet etmektedir. Beyazlatma konusunda ise lazer en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

Lazer ile diş beyazlatma uygulama sona erdikten sonra üç seneye kadar etkilerini göstermektedir. Tabi bu sonuçların alınabilmesi için kafein tüketiminden günlük diş fırçalama rutinlerine kadar her detaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Kişilerin hedefleri normal beyazlıkta sağlıklı gülüşlerse lazer yerine verilecek olan öneriler üzerinden hareket etmeleri de memnuniyet elde etmelerini sağlayacaktır. Fakat doğal yöntemlerle diş beyazlatma uygulanmadan önce ağız sağlığının kontrol edilmesi lazımdır. Çünkü doğal kürlerin büyük bölümünün içerisinde asit yer almaktadır. Bireylerin ağızlarında yara olması ya da iltihap, diş etlerinin sağlıklarını kaybetmesi gibi çoğaltılabilecek etmenler, doğal uygulamaların faydadan çok acı vermesine neden olabilmektedir.

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Evde diş beyazlatma nasıl yapılır için alternatif pek çok uygulama önerilmektedir. İçeriklerimiz de detaylandırılacak olan uygulamaların bir kısmı doğal ürünlerin karıştırılarak macun haline getirilmesi prensibine dayandırılmaktadır. Evde diş beyazlatma için diğer ana başlık markalardan destek almak olarak açıklanmaktadır. Günümüzde ağız ve diş sağlığı üzerine üretim yapan pek çok ünlü marka, diş beyazlatma setleri üretmektedir. Üstelik bahsedilecek olan setlerin evlerde rahat bir şekilde kullanımı da garanti altına alınmıştır. Bireylerden istenen neredeyse tek şey kullanım talimatlarına göre hareket etmekten ibarettir.

Kişilerin diş beyazlatma işlemlerini evlerinde yapabilmeleri için ilk etapta hangi yöntemleri seçeceklerine karar vermeleri gerekmektedir. Doğal olan yöntemler kadar markalar üzerinden hareket etmek de sonuç verdiği için bu alanda tercihler tamamen bireysel olarak gerçekleştirilmektedir. Ancak bakımlarda özenli ve sabırlı olmak çok önemlidir. Çünkü limonla karbonatın karıştırılması ile ortaya çıkan macun da diş beyazlatma kalemleri de kendine özel sistemler bulundurmaktadır. Bireylerin kullanacakları yöntemlerin içeriklerini bilmemeleri ya da gerektiği gibi hareket etmemeleri otomatik olarak istenemeyen sonuçların ortaya çıkmasına ya da hiçbir sonuç alınamamasına neden olacaktır. Peki, nedir bu evlerde uygulanabilecek diş beyazlatma yöntemleri?

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Doğal yöntemlerle evde diş beyazlatma için karbonat ya da kabartma tozları ellerde bulunan en büyük kozlardan biridir. Fakat kişilerin dişlerinin beyazlık derecesini kalıcı kılmak ya da artırmak için öncelikle hangi besinleri tükettiklerine dikkat etmeleri önerilmektedir. Sigara kullananlar, kırmızı şarap benzeri alkol tüketenler ya da kahve, çay tüketimi çok fazla olanlar için ne yazık ki beyazlıkların uzun süre kalması mümkün olmamaktadır. Tüketimler ya da beslenmesine özen gösterenler için daha kalıcı olan diş beyazlatma yöntemlerinde daha önce de anlatıldığı üzere limon ve kabartma tozu ilk akla gelenlerden biridir.

Bireylerin kabartma tozu yerine karbonat kullanmaları da önerilmektedir. Hatta mümkünse karbonat kullanılmalıdır. Limon ve kabartma tozunun macun hale getirilmesinden sonra dişlerin fırçalanması diş renginin gözle görülür bir biçimde açılmasını sağlayacaktır. Bu durumun temel nedeni ise karbonat içerisinde bulunan beyazlatma özelliğidir. Karbonatın diş beyazlatmada macun olarak kullanımı şart değildir. Doğrudan toz biçiminde de değerlendirilebilmektedir. Bunun için ıslatılan diş fırçasının karbonata batırılması yeterli olacaktır. Fakat toz şeklindeki uygulama herkes tarafından tercih edilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir