İlişkinize Zarar Verebilecek Cinsel Sorunlar

[blockquote]Çiftler arasındaki cinsel birliktelik de en az ilişkide ki romantizm kadar önemlidir. Aşağıda ilişkinize zarar verebilecek olan ve sık sık görülen 20 cinsel sorunu sizin için listeledik.[/blockquote]

Birçok çift gerçek aşkın sonsuza kadar birlikte olabilecekleri mutlu romantik bir ilişki olduğunu kabul etseler de işin aslı sadece romantizmin bunun için yeterli olmadığıdır. Gerçekte mutlu romantik bir ilişki veya evlilik için aşktan çok daha fazlası gerekmektedir.

Mutlu bir birlikteliği tamamlayan en önemli etkenlerden bir tanesi de sağlıklı ve dozunda bir cinsel birlikteliktir. Bu noktada aşk sadece çiftlerin birlikte konfor içerisinde hayatlarını sürdürmelerine yardımcı olmaktadır ama cinsellik olmadan büyük aşkınızın sarsılabileceği bir gerçektir.

Eğer yaşadığınız ilişkiyi ilk günkü gibi hatta daha heyecanlı, daha tutkulu ve daha unutulmaz bir hale getirmek istiyorsanız, yer yer romantik jestler yaparak sevgilinizi şımarttığınız gibi cinsel yakınlaşmaya da odaklanmanız gerekmektedir.

İlişkilerde Yaşanan Yakınlaşma ve Cinsellikle İlgili Sorunlar

Birçok yeni çift, ilişkilerinin ilk ayları boyunca sadece birbirlerinin ellerini tutarak romantik bir ilişki yaşarlar ama genellikle ilişkileri bu seviyeden ileri geçmeyi başaramadıkları için sonlanır. Yeni ilişkilerin sona ermesinde sık sık yaşanan sorunlardan bir tanesi olan cinsel yakınlaşmaya hazır olmama veya kendini cinsel birliktelik için hazır hissetmeme çiftlerin yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesidir.

Sonuç olarak bir çiftin aynı yatak içerisinde birbirine dokunmasındaki en büyük nedenlerden birinin partnerinin ilgisini çekmek olduğunu düşündüğümüz zaman, karşılık alamayan tarafın ilişkiye bakış açısın ister istemez değişmesi normaldir.

Cinsel birlikteliğin veya yakınlaşmaların kendi ilişkileri içerisinde sorun olmayacağını düşünen çiftler aslında kendilerine bir yerde yalan söylemiş olurlar. Çünkü başlarda mutlu ve romantik bir şekilde başlayan ilişki ilerleyen yıllar içerisinde heyecanını ve romantizmini yitirmiş olan monoton bir ilişki haline gelecektir.

Öyle ki çiftlerden biri veya her ikisi de artık ilişkilerinde bir şeylerin eksik olduğunu fark edecek ve ilişkilerinin daha heyecanlı ve daha canlı bir hal alması için bir şeyler yapması gerektiğini düşünmeye başlayacaklardır. Sonuç olarak umutsuzca hayatlarına yeni heyecanlar ve deneyimler katmanın gerçekten de gerekliliğinin farkına varacaklardır.

Cinselliği Yaşamadığınız Bir Evlilikte Gerçekten Mutlu Olur Musunuz?

Öncelikle şu düşünceyle yüzleşmelisiniz; hiç kimse ilişkisinde yaşadığı cinsellik ve yakınlaşmayla ilgili sorunlar nedeniyle evliliğini bitirmek istemez ama bir yerden sonra bu sorunlar birikmeye başlar ve evliliklerin bile sonunu hazırlayabilir.

Günün birinde biriyle tanışıyorsunuz ve birlikte mutlu bir ilişkiye başlıyorsunuz ama aradan geçen yıllar sonunda cinsellik konusunda hiçbir şekilde birbirinizi tamamlayamadığınızı ve cinsellikle ilgili sorunlar yaşadığınızı görüyorsunuz. Tüm bunlara rağmen yine de bu kişiyle bir ömür boyunca birlikte olmak ister misiniz?

Konuya bir de farklı bir açıdan bakalım isterseniz. Sevdiğiniz insanla ilk seks deneyiminizi yaşadığınız zamanları ve o zamanlar nasıl tutkulu bir şekilde birlikte olduğunuzu hatırlıyor musunuz? Peki aradan geçen yıllar sonunda şimdi nasıl bir durumdasınız? Sevdiğiniz insanla hala ilk günkü tutkuyla ve heyecanla hatta aynı sıklıkla bir cinsel deneyim yaşayabiliyor musunuz? Cevabınız hayırsa bu noktada cinsellikle ilgili sizin de sorunlarınız olduğunu söyleyebiliriz.

Cinsel Dürtülerinizi Göz Ardı Etmeyin

Bir ilişkide yaşanan cinsel sorunlar yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlayabilir ama siz bu olası sorunları çok daha önceden görmek ve ortaya çıkarmak istiyorsanız, önceden alabileceğiniz önlemler ve yapabileceğiniz şeyler olduğunu bilmenizde fayda var. Çünkü her cinsel sorunun önceden görebileceğiniz küçük işaretleri vardır.

Size tavsiyem hiç bir şekilde bu küçük işaretleri göz ardı etmemenizdir. Eğer hayatınızın belli dönemlerinde seks yaparken harcadığınız enerjiye değmeyeceğini düşündüğünüz zamanlar oluyorsa, bu muhtemelen geç kalmış olan bir duyguyu uyandırmanız gerektiğinin işaretidir. Seks yapmaktan sıkılmaya başladıysanız ya da cinsel dürtüleriniz tümden yokuş aşağı kaymaya başladıysa, ilişkinize ve cinsel hayatınıza heyecan katmak için yeni bir şeyler yapmanız gerektiğini unutmayın.

İlişkilerde Kolayca Önleyebileceğiniz 20 Cinsel Sorun:

İlişkiniz sırasında cinsel sorunlar veya problemler yaşamanızın çeşitli nedenleri olabilir ama eğer sorunlara neden olabilecek işaretleri önceden yakalayarak, bu sorunların önüne geçebilirseniz; ilişkinizi ve cinsel hayatınızı tekrar alevlendirecek yolları bulabilir ve ilk günkü gibi tutkulu bir cinselliğe kucak açabilirsiniz.

Sizler için aşağıda listelemiş olduğumuz ilişkilerde sık sık yaşanan 20 cinsel sorunu inceleyebilir ve eğer kendi hayatınızda da benzer sorunlar yaşıyorsanız, daha sorunlar tam anlamıyla gün yüzüne çıkmadan önüne geçerek, tutkulu ve ateşli cinsel hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

1- Uyumsuz Cinsel Dürtüler:

Bir erkeğin uyarıldıktan sonra doruk noktalarına ulaşma süresi eğer o da isterse yaklaşık 10 dakika civarındadır. Ama genel olarak kadınların cinsel orgazmı yakalayabilmeleri için bundan biraz daha fazla zamana ihtiyaçları olabilmektedir. Çiftlerin eş zamanlı olarak orgazm olma duygusunu tadamamaları veya çiftlerden birinin orgazm olduktan sonra partnerinin de aynı hisleri yaşaması için çaba sarf etmemesi ilişkide ciddi problemlere yol açabilir ve sonraki cinsel birliktelikleri en azından bir taraf için tamamen zaman kaybına dönüştürebilir.

Eğer ilişkinizde bu tür bir cinsel sorunla karşı karşıyaysanız, bunu önlemenin en kolay ve bilinen yolu; çiftlerin ilişki öncesinde uzun bir ön sevişme yaşamaları, ön sevişme sırasında birbirlerini uyarmaya çalışmaları ve birbirleriyle iletişim kurmaya çalışmalarıdır.

2- Monotonluk:

Eğer sürekli olarak yatağın aynı köşesinde misyoner pozisyonunda ilişkiye giriyorsanız, aradan geçen birkaç yıl sonunda cinsel hayatınız oldukça sıkıcı bir hal almaya başlayabilir. Partnerinizle konuşarak yeni şeyler denemeye çalışın. Yeni bir seks pozisyonu, evin veya yatağın farklı bir köşesi veya hayal gücünüzü zorlayarak ortaya cinsel hayatınızı yeniden renklendirecek bir şeyler çıkarmaya çalışın.

3- Cinsel Kaygı:

cinsel-kaygı

Uzun süredir seks yapmadığınızı fark ettiniz mi? Ve aslında bu hisse kapılmış olmanın sizi daha huzursuz ve endişeli bir hale getirdiğinin farkında mısınız? Birçok çift için bu tarz küçük sorunları görmezden gelmek, sorunun köküne inerek sorunu çözmekten çok daha kolaydır.

Doğru, bu tarz bir sorunla karşı karşıya olmak sizi çok huzursuz ediyor olabilir ama bu noktada yapmanız gereken şey partnerinizle konuşmak ve mümkün olduğunca birbirinize yakın olmaya çalışarak aşkınızı tazelemektir.

4- Uyuşukluk ve Tembellik:

Seks bir angarya değildir! Hiç eşinizle birlikte seks yapmak yerine uykuya dalmanın çok daha kolay olduğunu düşündüğünüz oldu mu?

Yorucu bir yaşam tarzına sahip olabilirsiniz ama seks yapmamak için bunu bahane olarak öne sürüyorsanız ters giden bir şeyler olduğunu fark etmelisiniz. Çünkü bu şekilde davranarak partnerinizi veya eşinizi kendinizden soğutabilirsiniz. Bu şekilde davranmak yerine; uyumadan önce eşiniz veya partnerinizle mükemmel bir cinsel deneyim yaşamayı ve ardından sevdiğiniz insana sarılarak deliksiz bir uyku çekmeyi neden denemeyesiniz ki?

5- Fiziksel Çekicilik:

Hala partnerinizi fiziksel olarak çekici buluyor musunuz? Eğer ikiniz de her gün yatağa çıplak bir şekilde giriyorsanız, zamanla partnerinizde size hoş gelen bazı şeyleri gözden kaçırmanız normaldir. Bu noktada çeşitli aksesuarlar kullanarak ve farklı kıyafetler giyerek, birbirinize farklı bir deneyim yaşatmanız, bu sorunu ortadan kaldırabilir.

Eğer gerçekten düzgün giden bir ilişkiniz varsa, sadece siz istediğiniz için sevdiğiniz insandan bu tarz şeyler istemeniz garip karşılanabilir. Çünkü sevdiğiniz insanın kusursuz bir fiziği varsa ve o sizinle birlikte yaşadığı cinsel deneyimden gerçekten keyif alıyorsa, ona teklif edeceğiniz bu yenilik hem bencilce olacaktır hem de partnerinizin tadını kaçıracaktır.

6 – Seksi Ceza Olarak Kullanmak:

İlişkilerinizde seksi partnerinizi cezalandırmak için asla bir araç olarak kullanmayın. Partnerinizle yapmış olduğunuz bir tartışma sonrasında cinsellik konusunda isteksiz olabilirsiniz ama ilerleyen zamanlarda partneriniz size tutkuyla yaklaştığında ona yapmış olduğunuz kavgayı hatırlatarak kendinizi geri çekmeyin. Çünkü partneriniz konuyla ilgili zaten suçluluk duygusu yaşıyordur ve sizin onu bu şekilde cezalandırmanız onun sizden nefret etmesine neden olabilir.

7- Stres ve Depresyon:

Stres ve depresyon gibi etkenler vücudunuzdaki testosteron seviyesini düşürebilir ve böyle zamanlarda partnerinize karşı cinsel isteksizlik duyabilirsiniz. Ayrıca vücudunuz da tam anlamıyla sekse karşı sizde bir direnç oluşturabilir. Stresli ve depresyonda olduğunuz zamanlarda, yapacağınız seksten keyif almayacağınızı düşündüğünüz için doğal olarak seks yapmaktan kaçarsınız.

Böyle zamanlarda rahatlamaya, eğlenmeye ve içerisinde bulunduğunuz günü unutulmaz bir gün yapmaya çalışmalısınız. Hayat bazı zamanlarda kendinizi kötü hissetmenize neden olabilir ama önünüzde sizleri bekleyen mutlu ve eğlenceli bir yaşantı olduğu gerçeğini göz ardı etmemelisiniz.

8- Dikkat Dağıtıcı Etkenler:

Cinsel birliktelik sırasında çevrenizde yer alan tablet, akıllı telefon, televizyon ve benzeri elektronik cihazlar dikkatinizi dağıtabilir. Özellikle çiftlerin yatak odasında yer alan televizyon ve dikkat dağıtabilecek diğer elektronik cihazlar, çiftlerin o an yaşadıkları cinsel deneyimin ateşini ve tutkusunu kendilerine fark ettirmeden ellerinden alacaktır.

Eğer yatağa partnerinizle birlikte zaman geçirmek için giriyorsanız, çevrenizde yer alan ve dikkatinizi dağıtabilecek olan tüm etkenleri yatağın dışında bırakmalısınız. Bu şekilde davranarak yaşayacağınız cinsel birlikteliğin seviyesini bir üste taşıyabilirsiniz.

Bunun tam tersine yatakta birbirinizle zaman geçirmek yerine, karşınızdaki insandan sıkılmış gibi elinize telefonunuzu veya tabletinizi alıp onunla zaman geçiriyorsanız; bilin ki bu yaptığınız şey karşınızdaki insanın kendini kötü hissetmesine ve ilişkinizin yıpranmasına neden olabilir.

Doğru olan şey ise yatakta birlikte geçirdiğiniz zamanlarda partnerinizle ilgilenmeniz, onunla bir şeyler paylaşmanız ve küçük şakalaşmalarla birbirinizi şımartmanızdır. Eğer bu şekilde davranır ve özel anları partnerinize ayırırsanız ilişkinizin nasıl daha mutlu ve ateşli bir hal aldığını hemen görmeye başlarsınız.

9- Güven Sorunları:

İlişkinizde yaşadığınız cinsel problemlerin giderilmesinde en büyük rolü oynayan etkenlerden bir tanesi de güvendir. Eğer ilişkiler sırasında çiftler birbirlerine tam anlamıyla güveniyorlarsa, bu onların her anlamda birbirlerine karşı açık olmalarının ve cinsel arzularını korkusuzca dışarı vurmalarının önünü açacaktır. Bu sayede hiç olmadığı kadar ateşli ve tutkulu gecelerin kapısını ardına kadar açmış olacaksınız.

10- Bencillik:

Partnerinizle aşk yaşarken bencil olmayın. Sizin cinsel uyarılmalarınız ve orgazmı yaşamanız tabii ki önemlidir ama bu duyguların çift taraflı olması gerektiğini asla unutmayın ve partnerinizin ihtiyaçlarını da sürekli olarak göz önünde bulundurun.

Cinsellik sırasında kendi cinsel arzularınız yerine öncelikle partnerinizin arzularını gidermeye odaklanırsanız çok daha etkili ve güzel bir seks deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ayrıca o an havanızda olmasınız bile yaptığınız şeyden nefret eder gibi bir tavır takınarak sırt üstü yatmanız ve tüm yükü partnerinizin omuzlarına yüklemeniz çok yanlıştır. Çünkü bu şekilde davranıyor olmanız emin olun ki partnerinizi incitecektir.

11- Zor Bir Yaşam Tarzı:

İş hayatınızda geçirdiğiniz yorucu günler ve yoğun bir sosyal yaşam, cinsel hayatınızda sorunlara neden olabilir. Eğer her gün sonunda kendinizi cinsel bir deneyim için yorgun ve bitkin hissediyorsanız, partnerinizle bu durumu konuşun ve mümkünse haftanın belirleyeceğiniz günlerini sadece birbirinize ayırmaya çalışın. Kendinizi cinsel bir birliktelik için hemen hazır hissetmeyecek olsanız bile partnerinizle birlikte planlamış olduğunuz günler geldiğinde kendinizi cinselliğe çok daha hazır hissedeceksiniz.

12- Çocuklar:

cinsel-hayat-ve-cocuklar

Eğer yeni bir çocuk sahibi olduğunuz dönemdeyseniz, bunun kesinlikle cinsel yaşantınız üzerinde olumsuz etkileri olacağını bilmelisiniz. Çünkü çocukların dünyaya gelmesiyle birlikte endişelenecek şeylerin ve sorumlulukların sayısındaki artış çiftlerin cinsel yaşamlarını arka plana atmalarına neden olmaktadır. Ama bu noktada partnerinizle birlikte olmamayı asla bir rutin haline getirmeyin ve aylarca birbirinizden uzak durmayın.

Gizlice olsa bile birlikte geçirebileceğiniz birkaç saat yaratmaya çalışın. Çünkü seks yapmadan geçen zamanlarınız bir rutine dönüşürse, aradan geçen süre sonunda çiftlerin her ikisinde de ciddi anlamda geri dönemeyeceklermiş gibi rahatsız edici ve garip bir duygu oluşmaya başlar. Bu noktada yapılması gereken ise daha önce de söylemiş olduğum gibi kendinize ayıracağınız birkaç saatlik sürede olabildiğince rahatlamaya ve aklınızdaki sorunları boşaltmaya çalışarak güzel bir cinsel birliktelik yaşamaktır.

13- Cinsel Eksiklikler ve Problemler:

Bazen yaşınızdan veya stresten dolayı cinsel hayatınız zarar görmeye başlayabilir. Böyle bir zamanda yaşadığınız bu sıkıntıyı kaldırmak veya sekse yoğunlaşmak sizin için gerçekten çok zor olabilir. Bu noktada yapmanız gereken şey partnerinizle konuşarak ona durumu anlatmaktır. Çünkü partnerinizle yaşadığınız sorunu konuşmazsanız, o sizin artık onunla birlikte olmak istemediğinizi düşünebilir ve bu da ilişkinizde gerçekten büyük sıkıntılar yaratabilir.

Sonuç olarak sessiz kalmak, içerisinde bulunduğunuz durumdan kurtulmanızı sağlamadığı gibi güzel giden bir ilişkiyi de yokuşa sürebilir. Öncelikle partnerinizle konuşarak durumu anlatın ve eğer profesyonel bir yardıma ihtiyacınız olduğuna karar verirseniz, konuyla ilgili doktorunuzla konuşmaktan çekinmeyin.

14- Orgazm Sorunları:

cinsel-yetersizlik

Eğer partneriniz yaşadığınız cinsel birliktelikler sırasında erken boşalma gibi bir sorun yaşıyorsa, onunla bu konuda asla dalga geçmeyin veya ona yaşadığı bu sorunla ilgili kızmayın. Eğer bu şekilde davranırsanız onun hem seksten hem de sizden soğumasına neden olabilirsiniz.

Erken boşalma birçok erkeğin yaşadığı ortak bir sorundur ve bu sorun çiftlerin ortak çabası sonucu ortadan kaldırılabilir. Eğer partnerinizin erken boşalma gibi bir sorunu varsa, bu sorunu ortadan kaldırmak ve cinsel uyumunuzu arttırmak için ikinizin de çaba göstermesi gerekmektedir.

Öncelikle bu sorunu aşabilmesi için partnerinizin yanında olduğunu ona gösterin. Sonrasında yaşayacağınız cinsel birliktelikler sırasında onunla konuşmaya ve zihnini boşaltmaya çalışın. Ayrıca ön sevişme sürelerinizi uzatarak partnerinizin bu süreç içerisinde kendisini daha rahat hissetmesini sağlayın. Hatta ilişki sırasında kontrolü tamamen partnerinize bırakın ve kendisini rahat hissettiği pozisyonlarda birlikte olmayı deneyin. Bir süre sonra yaşadığınız sorunun kendiliğinden ortadan kalktığını göreceksiniz.

15- Kuruluk:

Cinsel ilişki sırasında yeterince uyarılmadığınız için kuruluk sorunumu çekiyorsunuz; bunun arkasında yatan sorun eğer kullandığınız tıbbi ilaçlar değilse kesinlikle psikolojiktir. Cinselliğe karşı duyduğunuz korku, endişe veya kendinizi acemi hissetmeniz bu tarz bir soruna neden olabilir.

Böyle bir sorunla karşı karşıyaysanız öncelikle kendinizle barışık bir hal almanız gerekmektedir. Endişe, korku ve aklınızdaki diğer şeyleri bir kenara bırakmaya çalışın. Beyninizin içinde seks ile ilgili daha önceden düşünmüş olduğunuz her şeyi bir kenara bırakın ve yaşadığınız andan zevk almaya çalışın.

Bu noktada partnerinizle de konuşmayı deneyin ve cinsel birliktelik sırasında sizi nasıl tatmin edebileceğini ve hangi pozisyonlarda daha çok zevk aldığınızı onunla paylaşın. Böylece zaman içerisinde yaşadığınız sorunu geride bırakarak, ıslak ve mükemmel bir orgazm yaşayabilirsiniz.

16- Küçük Dokunuşlar:

İçten, samimi ve duygusal dokunuşlar çiftleri birbirine bağlayan ve yakınlaştıran en önemli öğelerden bir tanesidir. İlişki öncesinde birbirinizi içten, samimi ve duygusal dokunuşlarla şımartmaya çalışın. Bu şekilde birbirinize sevildiğinizi ve samimiyetinizi hissettirebilirsiniz.

Bu cinsellik içermeyen samimi ve içten dokunuşlar sonrasında yaşayacağınız hisler, içten içe uyarılmanıza neden olacak ve mükemmel bir cinsel birlikteliğin kapılarını ardına kadar size aralayacaktır.

17- Önemsiz Hissetmek:

Eğer yaşadığınız ilişki sırasında kendinizi önemsiz hissediyorsanız, bu sizin partnerinize karşı olan hislerinizi gizliden gizliye köreltmeye başlayacaktır. Başlarda bu hissettiğiniz duygular her ne kadar üstü kapalı olsa da zaman geçtikçe cinsel anlamda partnerinize karşı olan isteksizliğiniz artacak ve sonunda cinsel hayatınız kalıcı şekilde zarar görecektir.

O an hissettiğiniz şeyler konusunda sessiz kalmak veya somurtmak yerine, hislerinizi partnerinizle paylaşır ve birlikte konuyla ilgili çözüm bulma yoluna giderseniz, hem kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz hem de partnerinizin desteğini arkanıza almış olacaksınız. Böylece hem ilişkinizi hem de cinsel hayatınızı çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz.

18- Duygusal Farklılıklar:

cinsel-iliskide-duygusal-farkliliklar

Eğer iki aşık yaşadıkları içerisinde kendilerini uyumlu veya duygusal olarak birbirlerine tam olarak bağlı hissetmiyorlarsa; aynı çatı altında bir ömür geçirecek olsalar da aslında iki farklı iki hayat yaşıyor olacaklardır.

Bu noktada çiftler duygusal ve doğal ihtiyaçlarını karşılamak için başka yollar veya başka insanlar aramaya başlayacaklardır. Sonuç olarak yaşanılan ilişki değerini yitirmeye başlayacak ve sonunda geride bir şey kalmayacaktır.

Bu yüzden birlikte olduğunuz insanla her anlamda birbirinize bağlı olmanız gerekmektedir. Yaşayabileceğiniz duygusal ayrılıkları veya farklılıkları konuşarak çözmeye çalışmalısınız veya en başından ilişkinizde sorunlar olduğunu fark ederek, ilişkinizi bir sonraki seviyeye taşımadan önce tekrar bir düşünmelisiniz.

19- Tartışmalar:

Çelişkiler veya görüş farklılıkları her zaman ilişkileri kötü yönde etkilemez. Çünkü yaşadığınız görüş ayrılıkları ve çelişkilerle ilgili partnerinizle konuşarak birbirinizi anlamayı deneyebileceğiniz gibi birbirinize yardımcı olmaya bile çalışabilirsiniz. Ama içerisine bulunduğunuz görüş ayrılıkları ve çelişkiler yüzünden sonu gelmeyen bir tartışmaya girerseniz, sonunda birbirinize darılabilir ve hatta küsebilirsiniz ki bu durum cinsel hayatınızı da doğrudan etkiler.

Tartışmalar ve büyük egolar ilişkiler sırasında yaşanılan kötü seksin en büyük nedenleri arasındadır. Kavga edebilir veya tartışabilirsiniz ama bu gibi şeylerin sonunda birbirinizden nefret etmek yerine, birbirinizi anlamaya ve birbirinize yardımcı olmaya çalışmalısınız.

20- Ağrılı Cinsel Birliktelik:

Cinsel birliktelikleriniz sırasında canınız mı yanıyor? Eğer sadece ilişkiye başladığınız sırada canınız az da olsa yanıyor ve sonrasında herhangi bir sorun yoksa buna tahammül edebilirsiniz ama ilişki sırasında çektiğiniz acılar yaşadığınız zevki ve hazzı gölgede bırakıyorsa, o zaman ortada yanlış giden bir şeyler var demektir.

Böyle durumlarda doktorunuzla konuşarak profesyonel bir yardım almanız gerekebilir. Eğer doktorunuz içerisinde bulunduğunuz durumun tıbbi bir sorun olmadığını söylerse, bu noktada her şeyin aslında sizde ve zihninizde bittiğini fark etmelisiniz.

Belki de cinsel birliktelik sırasında kendinizi yeterince hazır ve rahat hissetmiyor olabilirsiniz veya cinsel birliktelikten endişe duyuyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda önce rahatlamaya ve kendinizi cinsel birlikteliğe hazırlamaya çalışın. Eğer yine yaşadığınız ağrılar ve acılar devam ediyorsa, cinsel birliktelikleriniz sırasında kayganlaştırıcı kremler veya sizi cinsel anlamda uyarak şeyler kullanmayı deneyin.

İlişkiler sırasında karşılaşılan cinsel sorunlar, bazen en mükemmel birliktelikleri bile sonlandırabilmektedir. Ama her zaman yaşadığınız cinsel sorunları geride bırakarak, cinsel yaşantınızı alevlendirebileceğiniz ve hatta daha tutkulu bir hale getirebileceğiniz bir yol vardır. Yukarıda sizler için vermiş olduğumuz ip uçlarını kendi ilişkilerinizde deneyerek, o tutkulu ve ateşli günlere tekrar geri dönebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir