Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Öncesi ve Sonrası Süreci

Cilt Bakımı Öncesi ve Sonrası Süreci

Cilt bakımı yüz hatlarında oluşan sıkıntıların giderilmesi amacıyla uygulanan estetiksel bir işlemdir. Siyah lekeler, benler, çiller ya da kırışıklar gibi durumlarda oldukça sık uygulanır. Bu işlemin sonrası için bazı sıkıntılar oldukça normaldir. Sivilce lekelerinde de etkisi oldukça fazladır.

Cilt Bakımı Öncesi

Cilt bakımı öncesinde kişiler tüm yüz hatlarında ki kusurlardan kurtulmayı amaçlar. Bu işlemi yaptırır yaptırmaz kusursuz görüntüyü aynada bulmaya çalışan kişiler çoğu zaman hayal kırıklığı yaşarlar. Bu işlemin anında yüzünde belirginleşmesi beklentisi bu hayal kırıklığının asıl sebebidir. Bu yüzden belli bir süre sonra ameliyat işlemlerinin ardından ideal görüntünün oluşacağı unutulmamalıdır.

Cilt Bakımı Sonrası

Cilt bakımı öncesi amaçladığınız görüntü hemen olmayabilir. Bazı sivilceler ve kızarıklar belli bir süre sizi rahatsız edebilir. Bu yüzden cilt bakımı sonrasında sabırlı olmalı ve kızarıkların gitmesi için bir süre geçmesi gerektiğini unutmamalısınız.
Cilt bakımı sonrasında ilk iki gün oldukça önem arz eder. Cildin korunması kalıcı görüntü için elzemdir. Bu iki gün boyunca saçlarınızın yüzünüze teması engellenmelidir. Yastıklarınızdan tüm eşyalarınıza kadar ter temiz eşyaları kullanmalısınız. Ayrıca havlu hiç kullanmamalı ve kağıt havlu ile gerektiğinde yüzünüzü kurulamalısınız.
Cilt bakımı sadece kusurlarda yapılmaz. Cildin korunması ve ya canlandırılmasında da yaptırabilir ve yine güzel sonuçlarla sonuçlanır. Kalıcı güzel bir cilde sahip olmak için cilt bakımı yaptırmak çok önemli ve gereklidir. Yine kullanacağınız doğal kremler ve makyajdan uzak durulması gibi etkenlerle de bu işlemi desteklediğiniz taktirde sizde kalıcı gençlik görüntüsünü yakalayabilirsiniz.
Cilt bakımı ile birlikte ideal görüntüye ulaşabilirsiniz ve bunu korumak sizin elinizdedir. Yine cilt bakımı sonrasın da oluşan kızarıkların kalıcı olmadığını asla unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir